Нині Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла критичну резолюцію, щодо українських місцевих виборів.

У Брюселі не ймуть віри обіцянкам Януковича дотримуватися демократії і тикнули офіційний Київ носом у порушення на виборах. Більшість того, що влада витрорила останнім часом  ніяк не суміщаються з європейськими цінностями. Нагадаємо,  цього тижня що наш президент їздив виторговувати безвізовий простір, але нічого конкретного, крім фотосесії з Барозу не привіз.

Резолюцію, яку проголосовано сьогодні, можна оцінити, як послання навздогін Януковичу. Щоб чільник нашої країни не тішив себе ілюзіями, а його команда не дурила нас.

В тексті дуже багато уваги приділено утискам ЗМІ та журналістів, але згадано і виборчі “тернології” регіоналів. Зокрема у 5-му пункті йдеться: “….висловлює жаль з приводу того, що, оскільки запити на реєстрацію від опозиційних партій не були прийняті виборчими комісіями до подання списку Партії регіонів, правляча партія по суті отримала перше місце в бюлетенях приблизно 85% округів; відзначає, що через прогалини у виборчому законі, який не надав достатніх гарантій для захисту права на рівну конкуренцію політичним партіям, що розвиваються, деякі з них, такі як “Батьківщина”, не змогли зареєструвати своїх кандидатів у низці округів і взяти участь у виборах”

Можемо з сумом констатувати: з цією владою ні членства в Євросоюзі, ні безвізового режиму, ні покращення життя вже сьогодні вкупі з податковими канікулами нам не бачити.

Андрій Мальований, За Збручем