У вівторок кількість учасників Студентського євромайдану у Тернополі значно збільшилась. Вночі наметове містечко біля пам’ятника Незалежності патрулювали близько 50 страйкарів. Частина з них ночувала у наметах, а частина – у холі драмтеатру.

Євромайдан, студентський майданПісля дев’ятої ранку на площі почали збиратися студенти. Щоб не мерзнути, поки люд підходить, влаштували кількахвилинну руханку. А коли назбиралося більше тисячі студентів, сформувавши колонну, рушили до головних корпусів вищих навчальних закладів.

Спочатку, попри пам’ятник Пушкіна вийшли на вулицю Івана Франка, і рушили до Технічного університету. Коли прийшли на місце, з’ясувалося, що потрапити до середини головного корпусу закладу просто неможливо, адже усі двері були зачинені. Причому, зайти у приміщення не могли й просто студенти, які прийшли на пари. Почувши скандування студентів до них вийшли представники вузу. Страйкуючі попросили виконувати попередню домовленість та відпускати студентів на страйк. Адже саме в цьому навчальному закладі викладачі фіксують усі пропуски, які пізніше студентам доведеться відпрацьовувати.

Після переговорів у ТНТУ студентська колона рушила центральними вулицями міста до головного корпусу Медичного університету. Чимало учасників маршу мали у руках або зав’язані на одязі чи обличчі прапори Євросоюзу та України. У процесі руху колони до неї приєднувалися нові учасники страйку, які підходили із Театрального майдану. Біля Медуніверситету студенти, зустрівшись із представниками закладу, попросили посприяти тому, щоб кількість Студентського євромайдану збільшилась.
Далі учасники тернопільського євромайдану вирушили до Економічного університету. Весь час пересування колони контролювали міліціонери. При потребі вони тимчасово перекривали дорогу, щоб усі змогли без перешкод пройти на іншу сторону вулиці. У ТНЕУ студенти зупинялися біля кількох корпусів, і закликали майбутніх економістів та фінансистів приєднуватися до них. Викрикуючи різноманітні гасла та співаючи пісень, молодь рушила до Педагогічного університету.

Тим часом збиралися молоді люди,і в центрі міста біля наметового містечка. За деякий час тут мав відбутися черговий мітинг. А поки присутнім пропонували фінансово підтримати учасників страйку. Оголошення про те, куди і кому можна перерахувати гроші, розвісили на всіх наметах. Встановили також дві скриньки для збору грошей. Чимало із присутніх біля пам’ятника Незалежності підтримали студентів: кидали у скриньки купюри у 5, 10, 20 гривень. Усі зібранні гроші, як зазначив Рустам Ергешов, член оргкомітету, витрачаються на закупівлю продуктів харчування, а також підуть на організацію поїздки до Києва. Підтримують учасників місцевого майдану й пересічні тернополяни, приносячи продукти харчування. Зібрали гроші на закупівлю харчів також тернопільські ресторатори. Біля наметового містечка встановили дві пічки для приготування їжі. 26 листопада поратися на кухні молодим людям допомагав ресторатор Ігор Парій. Тут же встановили кілька бочок для обігріву і привезли дрова.
Приблизно о пів на другу дня Рустам Ергешов повідомив молоді, яка зібралася на Театральному майдані, що біля Педагогічного університету зібралося майже п’ять тисяч студентів, і всі вони незабаром прибудуть на центральну площу міста. Через деякий час кілька тисячна колонна учасників Студентського євромайдану прибули на мітинг. На центральній площі вони залишалися до вечора.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee

Євромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майданЄвромайдан, студентський майдан