Про це стверджує політолог Олександр Кочетков, коментуючи “нормандський формат” перемовин щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Епіцентр в Криму вивісив російський прапор“Європа хоче владнати українсько-російський конфлікт на рівні переговорів. Вона не хоче застосовувати військову силу. Проте прагне, щоб все це закінчилося якнайшвидше, щоб можна було зняти економічні санкції з Росії, від яких страждає і сама Європа.

План Путіна зараз — створити небезпеку для України на Донбасі. Потім домовитися про те, що Росія припиняє підтримку Донбасу, але Україна повинна змиритися з тим, що Крим є російським. Ось тут і є головна небезпека – європейці спробують переконати Порошенка поступитися Кримом. Мовляв, до питання Криму можна буде повернутися пізніше, коли Путіна вже фізично не буде”, – вважає експерт.

Проте, на його думку, український президент на це не погоджується.

“Поки що позиція Порошенка щодо Криму достатньо стійка. Він не хоче про це чути. Але його позиція залежить від стійкості нашої економіки. А там, на жаль, не все гаразд”, – зауважив політолог.

Кочетков також сумнівається у тому, що Путін поступиться.

“Оптимістичний сценарій — це, коли Росія припинить постачати бойову техніку та своїх бійців на Донбас. Але це малоймовірно. Бо означатиме поразку Росії в її авантюрі стосовно так званої Новоросії. Песимістичний сценарій — все продовжиться так як є. Росія матимемо вогнище нестабільності на близькому сході України і чекатиме поки наша економіка впаде”, – резюмував експерт.

Водночас він позитивно оцінив переговори у “нормандському форматі”: ” Будь які перемовини дають надію на зрушення ситуації. Хоча зараз реальних зрушень немає”.

Нагадаємо, що 5 січня у Берліні відбулася зустріч у “нормандському форматі” між представниками МЗС Німеччини, Франції, Росії та України.

У повідомленні німецького МЗС зазначено, зокрема, що розмова представників чотирьох країн була “конструктивною і привела до зрушень, проте відповіді на багато запитань, очевидно, ще належить знайти”, пише gazeta.ua