Впродовж вересня на Тернопільщині масово знеструмлюють населені пункти. Тимчасові відключення електроенергії головний інженер ВАТ “Тернопільобленерго” Степан Бартків пояснив тим, що енергетики проводять профілактичний огляд, поточні та капітальні ремонти обладнання трансформаторних підстанцій, тобто готують обладнання до зими.

– В рамках підготовки до осінньо-зимового періоду поводимо капітальний ремонт та заміну перевантажених силових трансформаторів, заміну масляних вимикачів на підстанціях, аварійних опор, проводів та грозозахисного тросу  на повітряних лініях, – розповів Бартків.  За його словами, для зменшення аварійних відключень і підвищення надійності електропостачання споживачів замінено 4 опори повітряних ліній елекропередавання 35-110 кВ,замінено та підсилено 2205 ізолятори   на повітряних лініях елекропередавання 35-110 кВ та замінено 30 опорно-стержневих ізолятори на надійніші ізолятори типу ІОС-110/400, встановлено 63 птахозагороджувачів на повітряних лініях елекропередавання 110 кВ. Загалом за 8 місяців цьогоріч на капітальне будівництво та реконструкцію електричних мереж використано більше 17,9 мільйона гривень.

Бартків запевнив, що цьогоріч  енергетики здійснили всі, передбачені графіками технічного обслуговування профілактичні огляди, виміри, роботи з технічного обслуговування підстанцій та ліній електропередавання. Крім того, проведена розчистка від гілля дерев 2756 кілометрів трас ліній електропередавання напругою 0,4-10-35-110 кВ.

Все це чудово, але чому не можна робити ці всі маніпуляції в безболісному для споживачів режимі? Бо виглядає на те, що коли треба збирати гроші зі споживачів то інспектори тут, як тут, а коли йдеться про звичайну профілактику – то це подається як нечуваний героїзм. В цивілізованих країнах за такі неподобства енергетиків давно би вже затягали по судах.