Представники влади та телерадіомовних організацій Тернопільщини підписали Хартію про партнерство.

Як повідомляє сайт ОДА, голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, заступник голови облради Олег Боберський та керівники телерадіомовних організацій Тернопільщини підписали Хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі.

Проект цього документу був розроблений Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

«Ця Хартія за своєю формою і змістом є суспільним договором, що укладений суб’єктами інформаційного процесу та представниками державних органів України з метою запровадження саморегулювання в дотриманні суб’єктами інформаційної діяльності законодавства про захист суспільної моралі, – ідеться у повідомленні прес-служби. – Підписанти вважають дотримання законодавства про захист суспільної моралі не тільки конституційним обов’язком Української держави, але й однією із найважливіших складових національної безпеки України.

Суб’єкти Хартії визнають, що право засобів масової інформації на свободу збирання, зберігання, використання та поширення інформації за умови дотримання Конституції та законів України, є невід‘ємною нормою життя сучасного суспільства».

Як зазначено у статті 5 цього документу – засоби масової інформації забезпечуватимуть неухильне дотримання законодавства про захист суспільної моралі та не допускатимуть пропаганди війни, фашизму і неофашизму, насильства, приниження гідності і честі особистості, розповсюдження ксенофобії, українофобії та антисемітизму, расизму, порнографії, розпалювання міжрегіональних, міжетнічних, міжконфесійних конфліктів, сприятимуть розвитку української та інших національних культур, не допускатимуть пропаганди расової і національної ворожнечі, неповаги до національних та релігійних святинь, образи нації чи особи за національною або мовною ознакою.

Хартію підписали  директор телекомпанії «ТV-4» Юлія Винокур, заступник генерального директора телерадіокомпанії Богдан Грабовський, директор ТРК «Смайл» Сергій Снітинський, представник Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення в Тернопільській області Михайло Зубик.