В січні минулого року депутати Тернопільської міської ради звернулися до ТВК та ЦВК з вимогою позбавити депутатських повноважень депутатів-регіоналів, які систематично ігнорують засідання сесій. Звернення стосувалося, у першу чергу, депутата міськради від Партії Регіонів Петра Гоча. Однак ні територіальна, ні центральна виборча комісія не відреагувала на це звернення. З того часу інші депутати-регіонали, які злякалися відповідальності за старі гріхи, перестали ходити на сесії міськради та швиденько вийшли з Партії Регіонів.

Віталій ЦимбалюкЇм добре жилося за режиму Януковича з партійними квитками та депутатськими мандатами, адже успішно займалися бізнесом, робили кар’єру, організовували антимайдани і т.д. Проте коли побачили, що Майдан перемагає, покинули корабель Партії регіонів, який уже тонув, і подумали, що тернополяни в цей момент забули, де вони перед тим були.

Найодіозніші тернопільські регіонали Гоч і Лукін після Майдану уникають публічної активності. А такі депутати, як екс-регіонали Цимбалюк і Муц на кожному кроці підкреслюють, що вони безпартійні й розгорнули бурхливу і дорогу піар-діяльність, щоб тернополяни забули про їхню попередню партійну приналежність.

На сесії міськради 27 січня, враховуючи пропозиції комісії міськради з питань регламенту, проаналізувавши відвідуваність депутатами-регіоналами засідань міськради за всі роки каденції, народні обранці зробили висновок, що депутати, які були обрані від Партії Регіонів, повинні бути позбавлені депутатських мандатів.

Враховуючи невиконання депутатських повноважень, керуючись п.5 ст.20, п.п. 1, 2 ст.37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.9.8 Регламенту Тернопільської міської ради шостого скликання, враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності, міська рада вирішила: 1. Вважати припиненими повноваження депутатів Тернопільської міської ради шостого скликання Гнатіва Миколи Ярославовича, Гоча Петра Володимировича, Лукіна Василя Миколайовича, Мамаєва Сергія Володимировича, Цимбалюка Віталія Михайловича. 2. Направити дане рішення міської ради на адресу Центральної виборчої комісії та територіальної виборчої комісії.

Погодився з таким рішенням екс-регіонал, депутат Віталій Цимбалюк, який зазначив: «Я з вами погоджуюсь, все правильно ви сказали, але остаточне рішення будуть приймати виборці, які мене обирали, тому що я є мажоритарщик».