Андрій Любецький, що балотувався на посаду мера Тернополя у 2010 році, повідомляє: 15 серпня по вулиці Братів Гжицьких о 2.00 мене зупинив автомобіль ДАІ з номерами 0592. Працівник ДАІ вийшов з автомобіля на якому не були включені проблискові маячки, не представився, не пояснив причину зупинки, вимагав передати йому документи. Я запитав причину зупинки, на що отримав відповідь про те, що працівник ДАІ не зобов’язаний називати мені причину зупинки.

ДАІ, КозоваПри подальшій розмові і моєму неодноразовому проханні назвати причину зупинки працівник ДАІ сказав, що “десь” відбулось пограбування, на що я запропонував оглянути мій автомобіль на наявність сторонніх предметів, а оскільки в моїй машині нікого і нічого не було працівник ДАІ почав вигадувати іншу причину. Я запитав працівника ДАІ чому він вигадує причину зупинки, на що отримав у відповідь у про те, що я у не тверезому стані. Оскільки працівник ДАІ лише озвучив свою не професійну та нічим мне обґрунтовану здогадку я запропонував поїхати до лікарні на обстеження, на що працівник ДАІ витягнув діодний ліхтарик і почав світити мені прямо в очі. Я попросив не робити цього, а поїхати до лікарні, але працівник ДАІ продовжував навмисно і нахабно світити мені в очі і засліплювати мене. Інший працівник ДАІ тим часом включив камеру і розпочав зйомку. Я попросив працівника ДАІ назвати своє прізвище і посаду на що не отримав відповіді. Далі у нахабній формі працівник ДАІ сказав що я “обкурився”(його словами) і далі продовжував спрямовувати мені в очі світло від ліхтарика. Я ще раз сказав, що готовий слідувати в лікарню на обстеження, на що отримав погрозу від працівників ДАІ про те, що вони мене можуть доставити у відділок. Я погодився поїхати у відділок і попросив працівників ДАІ доставити мене туди найшвидше, але тоді працівники ДАІ сіли в автомобіль і поїхали у невідомому напрямку.

Вважаю поведінку даних працівників ДАІ щодо учасників дорожнього руху неприпустимою і не професійною, а тому прошу:

1. Надати пояснення щодо причини зупинки мого транспортного засобу.

2. Надати пояснення щодо дій працівників ДАІ, які зупинили мене без причини. А також пояснити чому в мене перевіряли всі мої документи.

3. Надати пояснення чому працівники ДАІ при подальшій розмові змінювали пояснення щодо причини зупинки.

4. Витребувати медичний диплом працівника ДАІ який не представився (з нагрудним знаком 0370), який за допомогою діодного ліхтарика, який він спрямовує прямо в очі ставить діагнози.

5. Пояснити чому на мою адресу лунали погрози затримати мене і доставити до відділку працівником ДАІ з нагрудним знаком 0102 (записано згідно почутого, оскільки показати свій нагрудний знак працівник ДАІ відмовився).

6. Покарати винних у порушенні моїх прав згідно чинного законодавства.

Від редакції:

– Щодо цієї ситуації буде проведене службове розслідування, – кажуть в обласному ДАІ. – Якщо інформація, наведена водієм, підтвердиться, то згадані працівники будуть покарані. Наразі ж ще проводитиметься дотаткова перевірка.

за матеріалом 20minut.ua