Останнім часом, особливо у спекотні дні, поблизу тернопільського ставу краще не прогулюватися. Водойма видає доволі неприємний запах через цвітіння водоростей.

Відбувається такий процес кожного року. Крім того, через роботи, пов’язані із підготовкою набережної до водно-моторних перегонів, довелося на пів метра спустити воду у ставі. А це тільки посилило сморід. Екологи запевняють, що нічого надзвичайного у цьому немає і жодної небезпеки для людей такий природній процес не несе.

– Зараз ще така погода, що розвиваються синьо-зелені водорості. А так, як рівень води понижений, то, звичайно, і так кожне літо, ми відчуваємо трошки гнилісний запах. А цього разу ще більше, тому, що рівень води понизився. На даний час озеро поступово набирається із каскаду ставків із Залозецької зони. Там чотири стави спускаються, по маленьку вода сюди прибуде і до кінця серпня, на мою думку, озеро набереться повністю, – розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції в  Тернопільській області Едуард Ференц.

Спростував еколог інформацію, що через реконструкцію набережної у ставі гине жовте латаття, або водяна лілія, яка занесена у Червону книгу.

– Ці рослини правильно називаються глечики жовті і до Червоної книги України вони не відносяться, – зауважив Едуард Ференц.

Загибелі риби через пониження рівня води у тернопільському ставі екологи теж не фіксували. Зате встигли «відзначилися» місцеві комунальники.

– Ми спостерігали факт здійснення з необережності комунальним підприємством Тернопільської міської ради «МШЕД», яке відповідає за роботу шлюзів, і в певний час, коли захотіли набирати воду знову в озеро, щоб рівень збільшувався, одним із працівників було повністю перекрито шлюзи. Внаслідок чого поступлення води в річку було нульове. Тобто, річка обміліла. Ми бачили, що залишилась калабанька і люди почали виловлювати рибу. Але самої загиблої риби десь по берегах вже ми не бачили. Тим більше, що період нересту пройшов, – запевнив Едуард Ференц.

Наразі рівень води у тернопільському ставі поступово підвищується. Очікується, що до святкування Дня міста водойма знову набуде свого звичного вигляду, а неприємний запах більше не турбуватиме тернополян.