Українська Народна Партія і Народний рух України планують об’єднуватися і утворити нову політичну силу. Злиття може відбутися 19 травня на спільному з’їзді. Назву вибирають з двох варіантів, за чутками, нова партія називатиметься “Рух”. Очолить її 55-річний Василь Куйбіда, нинішній лідер НРУ. Юрій Костенко добровільно відмовився від посади, пише ГазетаУА.

Джоджик, Рух“Дійсно, готуємо рішення. Це не лише політичне, а і юридичне об’єднання. Мета благородна — народити конкурентноспроможну правоцентриську політичну силу, – розповів Юрій Костенко. – В країні немає цілісної стратегії державного будівництва. Тому ми вже 22 роки бовтаємося між “совком” і Європою. А в нас популісти витіснили правоцентристів на одвірки політики. Без цієї політики Україна може стати країною втрачених можливостей, втратити цілісність держави”.

Переговори про об’єднання правоцентристів ведуть більше року. Найближчим часом до новоствореного “Руху” можуть увійти “Наша Україна” і Конгрес українських націоналістів.

“З об’єднанням визначилися в останні два місяці. Нині завершуємо переговори. Спільний з’їзд хотіли провести 18 травня. Але це робочий день, багато делегатів не зможуть приїхати, тому перенесли на неділю, – пояснив Сергій Соловей, член правління УНП, голова Полтавської обласної організації. – Після з’їзду в кожній області створимо оргкомітети, переобиратимемо голів районних, обласних організацій. Структуру будуємо знизу. Все, що вибудовувалося згори, як “Наша Україна” і “Фронт змін” — мертвонароджене. Лідерів мають не призначати у Києві, а вибирати на місцях”.

Нова політична партія обіцяє не співпрацювати з Партією регіонів.

Можливий лідер нової партії Василь Куйбіда планує балотуватися на мери Києва. “Рухівці” пропонували опозиційним партіям висувати його кандидатуру як єдину узгоджену. Раніше — був мером Львова, міністром регіонального розвитку в уряді Тимошенко.

Нагадаємо, що на Тернопільщині НРУ очолює професор Анатолій Вихрущ, а в УНП, яку до 2012 року очолював екс-нардеп Ярослав Джоджик, тривають внутрішні чвари.