Щедрик ВедрикСтаттю про Галичину в № 32 журналу Щедрику-Ведрику скачано з інтернету, тому видавцям нема за що перепрошувати читачів. Про це повідомила директор благодійного дитячого фонду Щедрику-Ведрику, який є видавцем журналу, Валентина Блюхер.


“Справа в тому, що це з інтернету скачана стаття. У нас працюють волонтери, вони ніякої винагороди не отримують. Це була їхня воля. Зараз я бачу, що головний редактор як вважається, не подивився. Я коли прочитала цю статтю, теж мала зауваження до неї. У № 36 цього журналу має бути спростування і додаткові пояснення, чому вийшла ця стаття”, – розповіла Блюхер.

“Стаття про Галичину була в № 32 журналу. Досі ніхто не звертав уваги на цю статтю. Зараз тільки привернули увагу до цього. Я не знаю, з чим це пов’язано”, – додала вона.

Директор фонду розповіла, що видавці журналу вже давно зверталися у відділи освіти кожної області, щоб вони допомагали і надсилали в дитячий журнал історію своєї області, однак вони не відреагували на ці прохання.

Блюхер також повідомила, що їй нема за що перепрошувати читачів.

“Мені немає за що перепрошувати, тому що у нас працюють люди, яких я прошу, щоб вони допомагали. Діти-сироти повинні пізнавати свою історію. Історії друкуються про кожну область, про міста. Досі у нас не було ніяких скандалів. Крім подяки, нічого не було”, – сказала директор фонду.

Вона також зазначила, що рекомендація Міносвіти з розповсюдження журналу в навчальних закладах є за підписом міністра Івана Вакарчука.

“Міністр Вакарчук рекомендував. Я надіслала до міністерства листа. Є відповідь Вакарчука на наш журнал”, – запевнила Блюхер.

Як повідомлялося, в грудневому номері журналу Щедрику-Ведрику, який рекомендований для підписки з боку Міносвіти, у статті невідомого автора наведені неадекватні оцінки мешканців Галичини. Зокрема, галичанам відмовляють у цілій низці професій, серед яких PR-консультант, космонавт, психолог. На думку автора статті, не буває серед галичан і великих політиків, повідомляє ZiK