Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-лейтенант міліції Михайло Цимбалюк взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Боротьба з молодіжною злочинністю», що проходила 27-28 вересня на базі Одеського державного університету внутрішніх справ, за сприяння Фонду Ганса Зайделя.

В роботі конференції взяли участь понад 50 учасників, серед яких керівник Інституту міжнародного співробітництва Фонду Ганса Зайделя Крістіан Хегемер, керівник Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Сергій Загорний, начальник управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України полковник міліції Олег Школьний, керівник відділу аналітичної та оперативної підтримки Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні Мартін Вінтерсбергер, директор Служби Державної охорони Республіки Молдова, генерал-майор Ігор Бодорин. Також серед учасників – представники українських та зарубіжних вищих навчальних закладів – перший проректор Державного університету фізичного виховання та спорту Республіки Молдова Віорел Дорган, директор Північно-Західної філії Россійської академії правосуддя Сергій Дряхлов, начальник Могильовського вищого коледжу МВС Республіки Білорусь Геннадій Колесник, ректор державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренко Віталій Комарницький.

Під час урочистого відкриття заходу, з вітальним словом виступали ректор Одеського державного університету внутрішніх справ генерал-лейтенант міліції Анатолій Волощук та почесний гість заходу – професор, Державний міністр у відставці, почесний сенатор, багаторазовий почесний доктор – голова Фонду Ганса Зайделя – Ганс Цейетмайр, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Малін та заступник міського голови – Марія Стоцька.

 

Доктор юридичних наук, професор Михайло Цимбалюк на відкритті міжнародної конференції також привітав усіх її учасників та відзначив актуальність теми наукового заходу: «Суттєвою ознакою злочинності молоді є те, що вона набуває в Україні все більш організованого, групового характеру. Змінилася кримінологічна характеристика і структура угруповань правопорушників. Кримінальні молодіжні угруповання різного ступеня організованості виявлені у всіх великих обласних центрах країни. Вони створюються за місцем навчання чи проживання молоді й мають здебільшого стійкий характер».

У своїй доповіді «Боротьба з молодіжною злочинністю як напрям державної політики України», ректор ЛьвДУВС також торкнувся таких питань як основні детермінанти молодіжної злочинності, попередження цього негативного суспільного явища та виконання органами державної влади завдань по забезпеченню захисту прав дітей і запобіганню негативним проявам у молодіжному середовищі.

В ході роботи конференції, у доповідях її учасників та через дискусії було висвітлено ряд важливих питань сьогодення, які стосуються молодіжної злочинності, як в Україні та і в сусідніх державах, а також діяльність ОВС у боротьбі з нею.

 

 

Щоб досягти високої результативності у протистоянні молодіжній злочинності, на думку учасників конференції, необхідно удосконалювати організацію діяльності міліції у цій сфері, підвищувати професіоналізм співробітників ОВС та постійно розробляти нові ефективні методики розслідування злочинів, пов’язаних з молодіжною злочинністю. Також, необхідно передбачати спеціальні заходи з працевлаштування та соціально-професійної адаптації молоді та підлітків, які вже відбули покарання та активно впроваджувати заходи, спрямовані на розвиток правової свідомості молоді в навчальних закладах та засобах масової інформації.