Пластовий фестиваль «Орликіада – 2010» проходив у Тернополі з 3 по 5 грудня. Цьогоріч темою заходу стали «Пісні пластових вулиць», – розповіла співорганізатор заходу Зоряна Удич.

У командному заліку учасники змагалися у трьох конкурсах: мистецькому, інтелектуальному та представленні. Крім того, учасники мали створити афіші своєї команди.

Цього разу в рамках «Орликіади – 2010» провели Всеукраїнський конкурс пластової скаутської пісні «Цвіт України і краса».

Переможцем «Орликіади – 2010» стала команда «Білі кури» з Тернополя. Учасниці колективу зізнаються, що довго готувалися до фестивалю. Найбільше дівчатам сподобалось виступати на сцені.

Визначили на гала-концерті фестивалю гетьманича та гетьманівну «Орликіади – 2010». Ними стали Максим Чекіс з Івано-Франківська та Соломія Гребеняк з Тернополя.

Вперше «Орликіаду» провели 10 листопада 1962 року в Сполучених Штатах Америки. В Україні ж фестиваль відбувся у 1993 році у Львові. До сьогодні провели 17 фестивалів на різну тематику, повідомляє ІНТБ.