В Тернопільській обласній прокуратурі запевняють, що не отримували жодних звернень від жителів Тернопільщини із скаргами про тиск на них з боку влади чи представників Партії регіонів.
Про це сьогодні під час прес-конференції заявив перший заступник прокурора області Микола Люшненко, коментуючи вчорашнє звернення обласної ради до керівництва держави та Генеральної прокуратури, в якому представників Партії регіонів звинувачують у тиску на сільських голів, депутатів місцевих рад, фермерів та підприємців напередодні місцевих виборів.
– Я вчора був на сесійному засіданні, – зазначив він. – І можу сказати, що до нас жодної заяви від людей зі скаргами такого характеру не надходило.
При цьому Люшненко запевнив, що у разі звернення громадян із скаргами на тиск чи шантаж, органи прокуратури негайно вживатимуть необхідних заходів. Відтак закликав жителів області у разі, якщо на них чиниться тис, звертатися в прокуратура в будь-який час.
У свою чергу голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда сьогодні під час засідання Ради регіонів, яке відбулося у місті Буча Київської області, особисто вручив Президенту України Віктору Януковичу звернення Тернопільської обласної ради з приводу політичних переслідувань, яке обласна рада прийняла вчора на позачерговій 35 сесії.
Нагадаємо, учора обласна рада висунула вимогу до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України «вжити всіх необхідних заходів для забезпечення конституційних прав громадян Тернопільщини». У прийнятому зверненні депутати також вказали, що «керівництво обласної організації Партії регіонів та обласної державної адміністрації чинять тиск на авторитетних людей в усіх районах област». Депутати також стверджують, що «у владні кабінети викликають сільських голів, депутатів місцевих рад, фермерів, підприємців і змушують їх балотуватися від Партії регіонів. Цих людей шантажують, погрожують звільненням з роботи, роблять спроби тиску на їх родини, вибиваючи згоду бути кандидатом-мажоритарником від Партії регіонів».
«Використовуючи адмінресурс, тиск міліції і державної податкової адміністрації, Партія регіонів робить усе можливе, щоб не допустити розголосу цих фактів і перешкодити будь-яким акціям протесту проти таких протиправних дій», – сказано у зверненні.