В Україні планується перевести всі комунальні тарифи на “економічно обґрунтований” рівень до кінця 2012 року. Про це заявив голова Національної комісії з регулювання у сфері комунальних послуг Валерій Саратов, – передає РБК-Україна.

“Думаю, цього року ми вже перейдемо на економічно обґрунтовані тарифи. Всі питання щодо переходу на економічно обґрунтований тариф, а також графік переходів є в плані національних дій президента на поточний рік. В цьому році ми повинні будемо підготувати всі проекти документів”, – заявив Саратов.

За його словами, розрахунки комісії показують, що нині в середньому по Україні чинні тарифи на воду покривають 70% собівартості, на тепло – 75%. Саратов відзначив, що це пов’язано, насамперед з тим, що росте вартість складових тарифу. “Для розуміння, структура тарифу наступна. У виробництві тепла до 65% складають витрати компаній на газ, 8-10% – на електроенергію, до 20% – зарплата, на інші витрати (ремонти, амортизацію, паливно-мастильні матеріали тощо) припадає близько 10%”, – пояснив він.

“У структурі тарифу на воду електроенергія становить 28%, зарплата – 47%, інші витрати – 25%. Але є підприємства водопостачання, де витрати на електроенергію досягають 50-60%”, – додав Саратов.

Нагадаємо, НКРЕ прийняла рішення про “оптимізацію” тарифів на електричну енергію для населення з 1 травня 2012 року. Згідно з рішенням, НКРЕ встановила вартість електроенергії для населення, яке споживає понад 800 кВт-год на місяць, від 42 до 54,72 коп./КВт-год.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада наприкінці минулого року врегулювала процедуру встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги. Зокрема, виконавець-виробник повинен про це поінформувати споживачів не менш ніж за 15 днів до введення їх у дію.