До 2011 року Тернопільську область буде очищено від непридатних і заборонених отрутохімікатів, повідомляє прес-служба ОДА.

Про це йшлося на оперативній нараді, яку голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк провів із керівниками державного управління охорони навколишнього природного середовища в області, управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА, головного управління МНС в області.

Керівник облдержадміністрації наголосив на потребі негайного вирішення питання вивезення з території Тернопільщини наявних непридатних й заборонених отрутохімікатів. Під час наради було зазначено, що до кінця 2010 року область очистять від заборонених та непридатних до використання пестицидів. Здійснити це планується за рахунок Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища. Виконання такої роботи здійснюватиме ДП «Нацiональний центр поводження з небезпечними вiдходами», яке забезпечить збирання, перезатарювання та транспортування до місць знешкодження (знищення) непридатних до використання пестицидів.

Наразі, за даними фахівців, у 26 населених пунктах 7 районів краю зберігається ще 85 тонн таких речовин.