Уже в перші години роботи дільниці № 4, там сталось порушення виборчого законодавства: в кабінку для голосування увійшли одразу троє людей – жінка з матір’ю-пенсіонеркою та ще один чоловік.

Членам ДВК та спостерігачам так і не вдалося пояснити людям, що так не можна.

Я попередив цих виборців, що це – порушення законодавства, але вони мене проігнорували, – розповідає спостерігач Тарас Семенина. – Потім попередив членів комісії, але й вони не завадили людям порушувати виборче право. Далі склав акт про порушення. Чекаємо, що комісія візьме його до уваги.

Загалом на дільниці — 2023 виборці. Станом на 10.00 проголосувало близько 70 чоловік.

На цій дільниці №4, яка розташована в одному з корпусів ТНЕУ, за дві години після відкриття, зібралося чимало людей. Декілька чоловік топталося при вході, а ще близько 2 десятків, не рахуючи членів комісії, всередині. Утім, це були не виборці, а спостерігачі та члени партій, які на період виборів розжилися журналістськими посвідченнями різних партійних політичних видань. Частина людей сидячи спостерігала за роботою членів ДВК та виборцями, інші ходили біля столів, виборчих кабінок та урн для голосування. Вистачало на дільниці й кандидатів у депутати. Кореспонденти помітили одразу двох, які балотуються по мажоритарному окрузі № 2.

Я вже втомилася давати різні коментарі та пояснення, – скаржиться голова ДВК Анна Грабовська. – Ми роботу почали вчасно. У нас усе добре. Скарг на якісь серйозні порушення поки що не було.

Утім, кореспондентам вдалося помітити ще одну проблему під час голосування. На наших очах сталося декілька курйозів. Деякі виборці, замість отримати три бюлетні (з кандидатами у мери, з партіями та з мажоритарниками, — прим. ред.). — брали один і не чекали решти. Членам комісії доводилося їх повертати. Виборці перепитували: “А що, аж три має бути?” або: “А я думав, то – на вибір, чи за списками партій, чи за одного від округу”. Після таких дій виборців члени ДВК їм усе детально пояснювали., пише сайт 20 хвилин.