Нелегальним видобутком корисних копалин на території Національного природного парку «Дністровський каньйон» зайнялися у міжрайонній прокуратурі. Тільки за результатами шести рейдів порушили три кримінальні провадження. Окрім того, внесено ряд клопотань щодо притягнення до відповідальності службовців різних структур.

Валецький РоманПро це під час прес-конференції повідомив тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор Роман Валецький.

Зокрема, порушення виявили на території Сновидівської сільради Бучацького району, де видобувають пісковик. Міжрайонний прокурор спільно зі спеціалістами Державної екологічної інспекції у Тернопільській області зафіксували дів ділянки зі слідами свіжого добування каменю на площі 344 квадратні метри та 132 квадратні метри. Матеріали про це направили в Бучацький РВ, і за даним фактом розпочато дві кримінальні справи за статтею 240, ч.1 ККУ. Триває досудове розслідування.

Ще одне кримінальне провадження розпочали і по кар’єру «Соколина гора», що у селі Дунаїв Кременецького району.

– Коли прибули на місце, то побачили, що у кар’єрі працює тяжка техніка, грузяться автомобілі. – говорить Роман Валецький. – А горе-підприємці гроші за камінь-вапняк кладуть собі в кишеню, і це при тому, що спеціальний дозвіл на користування надрами у них був анульований.

Особливо міжрайонного природоохоронного прокурора обурила бездіяльність відповідних служб та сільських голів, які повинні стежити за дотриманням природоохоронного законодавства.

– Є державна служба охорони «Дністровського каньйону», яка повинна охороняти дні об’єкти, – зазначив Роман Валецький. – Мене вразило, що нею жодного адмінпротоколу не було складено, і нікого не було притягнуто до відповідальності. Про яку тоді можна говорити охорону каньйону? Сільради також бачать все що робиться в селі, чому жоден сільський голова не подзвонить на 102? А селищний голова Дунаїва тільки після нашого втручання зазначила, що перериє дорогу до кар’єру, щоб туди не могла заїхати техніка. З 2010 року Державна екологічна інспекція провела тільки дві перевірки по Бучацькому району. Тому мною було внесено подання в адміністрацію «Дністровського каньйону», щоб притягнули до відповідальності працівників, які жодного порушника не виявили, не склали жодного адміпротоколу. Підписав подання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності відповідальних осіб сільради, які мають за цим слідкувати, контролювати видобуток корисних копалин та повідомляти органи внутрішніх справ. Також є подання начальнику екологічної інспекції області щодо притягнення винних осіб до відповідальності. Думаю що всі ці клопотання нашими контролюючими органами розглянуться, і винних осіб притягнуть до дисциплінарної відповідальності.

Перевірки кар’єрів, які діють на території Тернопілля триватимуть і далі. А тим часом в міжрайонній природоохоронній прокуратурі запровадили також гарячу телефонну лінію за номером 52-81-03. Саме за цим номером жителі області можуть повідомляти про незаконний видобуток надр.

Ольга Трач
Фото автора