Найбільша дискусія на сесії міськради розгорнулася навколо створення муніципальної міліції.

«Регіонал» Петро Гоч в ході дискусії сказав, що ідею створення місцевої міліції для Надала привіз його луцький радник Владислав Стемковський, якого, мовляв, призначили «комісаром» при тернопільському міському голові. Хто і чиїм комісаром Петро Гоч не уточнив.

З того, що вдалося почути на сесії зрозуміло, що муніципальна міліція буде складатися з 15-ти осіб. Основне завдання  – боротьба  зі стихійною торгівлею і незаконною забудовою.

За словами Сергія Надала, муніципальна міліція буде стежити за дотриманням правил і норм благоустрою: вуличною торгівлею, сміттям, псуванням фасадів будівель тощо. Її працівники матимуть право складати адмінпротоколи. Підрозділ буде підпорядкований безпосередньо меру, а її працівники матимуть спеціальну форму, посвідчення та інше.

Рішення викликало чимало дискусій серед депутатів. Син губернатора Віталій Цимбалюк поцікавився у міської влади чи влаштовує їх робота тої міліції, яка зараз працює у місті. Петро Гоч застерігав від створення особистого загону мера чи рейдерського угрупування. Екс-заступник Заставного Петро Гринчишин переживає, що у такий спосіб у  Тернополі з’явиться ще одна контролююча структура, котра чинитиме тиск на підприємців. Окрім того, Гринчишин зауважив на цю службу потрібно буде закладати кошти у бюджеті.

Але дискусії залишилися дискусіями, а рішення про створення муніципальної міліції нова міська влада відстояла. Будемо чекати перших серйозних кроків в цьому напрямку.відео з сайту 20 хвилин