«Я підтримую орфанних» – флешмоб під такою назвою влаштували у Тернопільській міській дитячій комунальній лікарні. До акції долучилися пацієнти та медичні працівники. Вони розфарбували долоні у різні кольори.

Лютий – місяць обізнаності про орфанні захворювання. Жителів краю закликають бути чуйними до таких хворих і допомагати їм.

«Орфанні хвороби – це вроджені або набуті захворювання, які трапляються вкрай рідко – рідше ніж один випадок на 2000 населення країни. 80% цих захворювань генетично обумовлені. Такі люди зазвичай потребують дороговартісного, безперервного лікування. Більшість орфанних захворювань діагностують у ранньому віці, але загалом є проблеми з якісною діагностикою. Необхідно, щоб держава приділяла більше уваг діагностиці та лікуванню таких дітей», – каже лікарка-генетик Наталія Ярема.

Додамо, щороку в останній день лютого у світі відзначають Міжнародний день орфанних хворих. У 2008 році Україна стала однією з перших країн, яка підтримала цю ініціативу та досі продовжує бути офіційним партнером європейської організації EURORDIS.