За результатами місцевих виборів більше 15 депутатів Тернопільської облради обрані і вирішили перейти в ради нижчих рівнів.

Ми  розповідали, що два «свободівських» депутати пробилися у рідні ради: Анатолій Вітів – у Волинську обласну, Адріян Гутник – у Львівську міську. Мером Тернополя став Сергій Надал,  його колеги по фракції – Карпінський, Костів і Фарцабей – виграли вибори в одномандатних округах, а регіонал Петро Гоч став депутатом у місті за партійними списками. Заступниками голів райрад стали  «свободівці» Заноз(Теребовлянської) та Лазарчук(Козівської). Ще низка депутатів невдало пробували свої сили на виборах голів, секретарів і заступників голів  районних і міських рад Тернопільщини. Наприклад, голова Борщівської РДА Іван Чепесюк програв вибори голови місцевої райради і залишився там рядовим депутатом.

На місце вибулих мають прийти наступні за списком депутати. Рішення про це має прийняти обласний тервиборчком, який під час місцевої кампанії був заново сформований. Але його діяльність паралізована. «За збручем» не володіє інформацією про причини бездіяльності обласного ТВК. Ми лише маємо інформацію, що засідання комісії на якому мають бути визнані повноваження понад 15 нових депутатів облради ще не відбулося. Не виключено, що за аналогією з міським тервиборчкомом, дії обласного ТВК мають політичну складову.

У такий спосіб реальна кількість депутатів облради наблизилася до позначки 90 з 120 депутатів. Судячи з того, що кількість діючих депутатів від «Свободи» зменшилася з 50 до трохи менше 40, головна партія облради втрачає  практичні можливості для прийняття позитивних рішень. Раніше фракція Партії регіонів(14 депутатів) поглинула фракції «Єдиного центру»(17 депутатів), блоку Литвина(5 депутатів) та 1-го представника «Нашої України». Такий паритет сил може заблокувати роботу облради. І цілком можливо –  патова ситуація призведе до її бездіяльності та в перспективі до розпуску.