Зниження рівня грамотності у випускників шкіл виявили експерти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Минулого року чимало одинадцятикласників втратили медалі після ЗНО. Відтак абітурієнтів закликають до тестів готуватися ретельно.

ЗНОРівень складності завдань у зовнішньому незалежному оцінювання відповідає шкільній програмі, – кажуть в інституті моніторингу якості освіти. Однак з кожним роком успішність учасників ЗНО падає. З чим це поязано? Питання риторичне.

«У цьогорічному ЗНО близько восьми відсотків абітурієнтів не подолали пороговий бал – «склав» – «не склав». Це багато для нашого регіону, де всі спілкуються українською мовою але її не знають. Другий висновок – більше тридцяти відсотків абітурієнтів, які претендували на золоті та срібні медалі не підтвердили своїх знань. Це свідчить про те, що школи необ’єктивно номінували їх на нагородження медалями. Очевидно, що необ’єктивно оцінюють. Тут, можливо, спрацювали різні обставини, бо це стрес – екзамен. Можливо, дитина щось забула, щось не побачила і перелякалася. Але така ситуація не є позитивною», – відзначив в. о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

Результати ЗНО також відрізняються у випускників міських і сільських шкіл. У спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладах успішність, зазвичай, вища.