Керівництво Тернопільської ОДТРК попередило керівників облради про закінчення 31 грудня 2011 року договору на організацію прямих телевізійних трансляцій пленарних засідань. А також про неможливість укладення аналогічної угоди на наступний рік.

У листі, який надійшов на ім’я голови облради, зазначено, що пов’язано це із новими підходами до формування державного контракту на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм на 2012 рік та проведення у наступному році виборів до Верховної Ради України. Дана позиція здивувала голову облради, який зробив висновок, що телеканалу не потрібні гроші. Пояснень Олексій Кайда зажадав від генерального директора ОДТРК Романа Зайця. Останній пояснив, що цього року вперше було уніфіковано сітку мовлення  для усіх телерадіоорганізацій держави. Хоча гроші, які виділяє облрада на трансляцію, зайвими б не були.

– Це не те, що я не хочу. Ми маємо фінансові проблеми, хоча і виходимо із них самостійно. Але ми не можемо піти на це, бо це є порушення закону. Є затверджена уніфікована сітка мовлення, – повідомив гендиректор.

Однак голова облради вважає, що пов’язано це, у першу чергу, не із сіткою мовлення, а якраз із майбутніми парламентськими виборами. Але без ефірів обласний парламент не залишиться, бо у Тернополі, як зазначив Олексій Кайда, є інші телекомпанії, котрі хочуть і матимуть можливість заробити гроші.

Захищати честь каналу узявся заступник генерального директора ОДТРК, депутат облради Павло Федик. За його словами, лист, який отримав голова обласної ради – це особиста позиція і точка зору Романа Зайця, а не усього колективу. Тим більше, що сьогодні у телеканалу є проблеми ефективного менеджменту. Павло Федик запропонував замість кількагодинних прямих трансляцій, які і так виходять із двогодинною затримкою, готувати щоденники із сесійних засідань, різноманітні ток-шоу, «круглі» столи, прямі ефіри після сесій за участю депутатів тощо. Що з того вийде стане відомо вже із Нового року.