Поважна установа повідомила громадськість області, що проводить виставку з нагоди 90-річчя льотчика-випробовувача, двічі Героя Радянського Союзу, уродженця Алупки Амет-Хана Султана.

Ніхто, звичайно, не заперечує вагомості постаті цієї відважної людини, кримського татарина за походженням. Але надання важливості, на перший погляд, ординарній виставці у той час, коли практично у ці ж дні виповнювалося 100 років уродженцю Козівського району, члену Проводу ОУН Петру Федоріву та 135 років відомому вченому-природознавцю тернополянину Миколі Мельнику, відверто кажучи, дивує. Про ці дати  громадськість області чомусь не дізналася від архівної установи.

Крім того,  в цей час уся країна готувалася до вшанування жертв Голодомору. На щастя, виставка до Дня пам’яті жертв Голодомору «Свічка на підвіконні» в архіві функціонує, але про це стало відомо вже …після Амет-Хана.

Цілком можливо, що маємо справу з втіленням нової гуманітарної політики, за яку донедавна відповідав Володимир Семиноженко – партійний шеф директора тернопільського архіву Юрія Гумена.  Новий керівник держархіву області, судячи з останніх «досягнень», йде цим шляхом…

До речі, очолює Держархів представник партії, членів якої (Йосифа Сталіна, В’ячеслава Молотова, Лазара Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубара, Менделя Хатаєвича) суд визнав винними в організації Голодомору, – комуністка Гінзбург.