Наскільки депутати-мажоритарники є корисними для Галичини і чи знають вони як перетворити її у зразковий для всієї країни регіон обговорили на круглому столі “Європейської Галицької асамблеї”. Учасники проаналізували програми депутатів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Володимир Павлів, голова “Європейської Галицької асамблеї”, вважає, що про Галичину, як регіон на благо якого вони будуть працювати, депутати-мажоритарники у свої передвиборчих програмах майже не згадували. Вони більше націлені на Київ. Аналізуючи результати парламентських виборів говорить, що розуміє виборців, які обирали учасників АТО, бо ті поставили питання реформ армії і знають як їх провести. Про те, що відсутність доступу до інтернету в окремих людей завадила достатньо вивчити програми кандидатів, заявляють юристи.

– Ми бачили дуже багато цих виборів безпрецедентно велика кількість виборців стояли і вивчали прямо на дільницях програми кандидатів. Вони їх не знали, – розповідає юрист Тернопільського обласного осередку КВУ Тетяна Семусь.

Політолог Ярослав Курило ж цього року вперше був у ролі звичайного виборця. Кандидати, каже, були нецікавими, а система залишилась старою.

– Вся система в тому, що виборці праві. В нас немає політичних партій, це є акціонерні товариства. Тобто, мільйон вклав в округ – 5 мільйонів відгріб, – говорить політолог Ярослав Курило.

Схожі думки висловили і інші учасники круглого столу.

– Ти міг 30 чи 40 років бездоганно рвати душу для тернополян – це все дурниця. Головне – кількість білбордів і ті мільйони, вкладені у рекламу. Я думаю, це дуже сумне явище на майбутнє, бо ми можемо дожитися до виборів, коли зберуться грошовиті люди і скажуть: я на вибори даю таку суму, а той скаже я даю стільки, а я даю в три рази більше. Вибори закінчились, – каже професор, доктор педагогічних наук Анатолій Вихрущ.

Джерело: TV-4