Як відомо, наприкінці січня у Тернополі започаткувала свою діяльність Благодійна Сотня, створена задля опіки громади над дітьми наших земляків, що загинули в АТО.

Своєрідним стартом стала презентація мистецького календаря «Серце Європи – Тернопіль», всі кошти від розповсюдження якого були передані сім’ям загиблих Героїв.

Звертаючись тоді до присутніх, ініціатор та меценат благодійного  заходу, депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк нагадав про давню козацьку традицію опіки громади над родинами полеглих у боях за рідну землю. Тепер він знову закликає тернополян до небайдужості і милосердя.

   «Я звертаюся зараз до кожного чоловіка, який зараз тут, у тилу, виховує своїх дітей. До кожної сім’ї, яка збирається на прогулянку у вихідні. Озирніться: може, поруч із Вами живе дитина, чий батько зараз захищає ваш спокій на війні або віддав своє життя за те, щоби ви могли мирно гуляти рідним містом. Візьміть цю дитину з собою! Подаруйте їй свою увагу, ласку і тепло! Я знаю точно: ці діти почуваються дуже обділеними, коли бачать Ваших щасливих дітей поруч із Вами», – написав Віталій Цимбалюк на своїй сторінці у Facebook.

Свій заклик він підкріпив власним прикладом, запросивши до спільного відпочинку у минулі вихідні двох маленьких братів та молодшу сестру з племінником 26-річного воїна полку особливого призначення “Азов” Павла Баса, який героїчно загинув на Різдво неподалік Маріуполя. На долю цієї сім’ї випало надзвичайно багато горя, бо спочатку раптово померла мати, потім зліг від важкої хвороби батько, а відтак не стало і Павла, що був опорою для всіх. Тож Віталій Цимбалюк каже, що був справді щасливий побачити в очах цих дітей велику радість від простих речей – вперше в житті побаченого 3D-мультика, першої гри в боулінг, звичних для багатьох дітей ласощів …

«…Наші Герої повернуться, дай Боже, з війни, і навряд чи скажуть Вам щось недобре, бо вони нікого і ні про що не просили. А от рубці на маленьких сердечках їхніх дітей залишаться назавжди. Батьки-воїни суворо промовчать, але чи Бог простить кожному з нас цю байдужість?…», – написав Віталій Цимбалюк.