Із театрального майдану вже долинають привітання мера та голови Тернопільської обласної ради, а Бандера ще приймає вранішній душ. Пам’ятники, до котрих покладали сьогодні квіти, а саме: постаменти Бандері та Шевченку, гарненько відполірували, аби блистіли на фото. Решті – «центровим» Соломії, Івану і тим паче Олександру довелося мовчки та «посіріло» заздрити.

.

Освяченням та піднесенням державного стягу, а опісля урочистим парадом та покладанням квітів до пам’ятників Героям відзначився цьогорічний День прапора.

«Синьо-жовтий стяг нашого народу увібрав у себе віковічну мрію усіх поколінь про суверенну незалежну державу. Наш прапор щедро политий кров’ю українських звитяжців. Сотні тисяч життів віддано за те, щоб він гордо майорів, віщуючи світу про назавше вільну Україну. Ми завжди будемо стояти на захисті своєї держави, своєї нації своїх державних символів!»,- такими словами урочисто привітав краян Олексій Кайда.

До привітань приєдналися заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації, Петро Гоч та міський голова Тернополя, Сергій Надал. Останній згадав усіх, хто загинув під синьо-жовтим стягом та побажав  тернополянам «мирного неба і золотого колосся на українських полях».

Після урочистих привітань та освячення прапора керманичі області та міста почепили «головний стяг країни» на щоглу, що височіє перед входом у центральний сквер. Для цього їм довелось видертись на узвишшя побіля щогли, на котрому опісля піднесення прапора, як справжні патріоти, вони, височіючи над тернополянами, ще й відспівали гімн.

Далі – урочистим маршем пройшлися збройні сили Тернополя, віддаючи честь синьо-жовтому знамену, що возвишено майорів над їхніми головами.

Затор на Замковій – теж ознака урочистого параду, бо потім колона  на чолі з духовим оркестром, можновладцями, прапороносцями та україночками із квітами помандрувала до вмитих спозаранку Шевченка та Бандери, залишивши біля щогли із синьо-жовтим знаменом, «вартового» пса. «Пропірсингованих» собак, до слова, було двоє, – інший разом із колоною теж поплентався на покладання квітів.

Врешті, дійство закінчилось біля пам’ятника Бандері оголошенням Олексія Петровича про завтрашнє віче, що відбудеться з нагоди двадцятої річниці Незалежності України, завтра, об 11, біля пам’ятника Тарасу Григоровичу.

Ірина Вихрущ