У зв’язку із запровадженням у Тернополі обов’язкового роздільного сортування побутових відходів у жителів виникло ряд проблем.

Про це заявили одразу декілька депутатів під час тридцять третьої сесії міської ради, яка відбулася 5 квітня. Стосуються вони переважно необлаштованості та неузгодженості розташування контейнерних майданчиків.

– Останнім часом перед жителями міста постало важливе питання розміщення площадок для сміття, – зауважила депутат Наталія Шоломейчук. – Людей хвилює близьке розташування сміттєвих баків до житлових будинків. Зважаючи на те, що інколи це 6-7 контейнерів тільки для змішаних відходів, зрозуміле невдоволення людей. Інколи виникають конфлікти між мешканцями сусідніх будинків. Їх також турбує, що вже тепер з відкритих баків легке сміття і поліетиленові пакети розлітаються довкола. Під час зборів мешканців усіх будинків на моєму окрузі, люди просили облаштувати не лише накриття, а й двері для сміттєвих майданчиків. Дана проблема є не лише на моєму окрузі, тому пропоную зобов’язати керівників обслуговуючих підприємств облаштовувати блоки для сміття дверима, щоб убезпечити прилеглі території від дрібного сміття.

Пропозицію Наталії Шломейчук депутати підтримали. Про конфлікти на окрузі, пов’язані зі змінами правил благоустрою, повідомив також депутат Назар Зелінка.

– Відповідно до прийнятих на 31-ій сесії змін, виконавці послуг з управління, утримання, обслуговування багатоквартирних будинків, ОСББ, ОСН, СК та нежитлових приміщень мають переобладнати існуючі контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів; у багатоквартирних будинках, де наявні діючі сміттєпроводи влаштувати контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів на прибудинковій території багатоквартирних будинків, – зауважив Назар Зелінка. – А надавачі послуг із вивезення побутових відходів мають укомплектувати існуючі майданчики контейнерами для роздільного сортування побутових відходів: змішані відходи, полімери, скло. На жаль, в першу чергу обслуговуючі підприємства заварили сміттєпроводи у багатоквартирних будинках, не облаштувавши перед тим контейнерних майданчиків для роздільного сортування. Сміттєві контейнери у багатьох дворах розташовані не в належних місцях, без накриття через що серед мешканців виникають конфлікти, як з обслуговуючими підприємствами, так і з сусідніми будинками. Тому прошу розробити чіткий алгоритм переходу до роздільного сортування сміття, яким покроково передбачити порядок дій обслуговуючих організацій та підприємств. Заварювання сміттєпроводів і переміщення контейнерів мало би відбуватися в останню чергу, вже після облаштування майданчиків, укомплектування їх контейнерами  для роздільного сортування побутових відходів та організації вивезення сміття.

Міський голова Сергій Надал зазначив, що в окремих будинках сміттєпроводи вже заварені, а для того, щоб облаштувати контейнерні майданчики потрібен час, оскільки раніше зробити цього не дозволяли погодні умови. Тому депутатам варто було би не на сесії виступати з цими проблемами, а з людьми домовитися про місця розташування контейнерів. Депутати пропозицію Назара Зелінки не підтримали. Але міський голова дав доручення депутатам забезпечити узгодження з мешканцями на своїх територіях розміщення контейнерних майданчиків, а також залучати їх до роботи комісії, яка визначає розміщення контейнерних майданчиків.

Те, що проблема складна і багато залежить від самих людей зауважив також депутат Михайло Ібрагімов.

– Я попередньо обговорив все з начальником ЖЕКу і ми визначили місця, які на нашу думку найбільш доцільні для розміщення майданчика з контейнерами. Це дійсно складне питання: з двох під’їздів мешканці хочуть розмістити їх в одному місці, інші – в іншому, одні кажуть, що носити сміття за 300 метрів вони не будуть, інші розказують, що у Польщі і Німеччині носять і за кілометр. Тому раджу нам всім бути всім активними у вирішенні цих питань. А управлінню ЖКГ прошу дати доручення поставитися відповідально до вирішення проблем, які виникають у цьому контексті.

Ще одне доручення Михайло Ібрагімов запропонував дати КП «Об’єднання парків культури і відпочинку», щоб замінити старі сміттєві контейнери та вкриті іржею електричні опори ліхтарів у парку Національного відродження. Пропозиції депутата колеги підтримали 32 голосами.

Ольга Трач