Директор державного архіву в Тернопільській області Юрій Гумен несподівано почав коментувати політичні події в області.

За останній тиждень чиновник розродився двома цікавими коментарями. З майже двомісячним запізненням  Гумен (за сумісництвом ще й голова обласної організації партії Володимира Семиноженка «Нова політика») “просвітив земляків чому «Свобода» здобула таку шалену підтримку на виборах в Галичині.

«У Тернопільській області «Свобода», починаючи з 1999 року, має стійкі електоральні позиції. Ідеї, які сповідує ця політична сила, користуються підтримкою значної частини населення. … Успіхи «Свободи» пов’язані як раз з тим, що на фоні загального зниження політичної активності населенні ця партія ефективно мобілізує політично активних громадян, принаймні – на теренах Західних областей, – йдеться у коментарі.
На його думку, завоювання «Свободою» прихильників у східних областях пояснюється правильною електоральною стратегією цієї партії. «Лідер «Свободи» брав участь у президентських виборах, але тодішня кампанія спрямовувалися не стільки на агітацію за кандидата у президенти, скільки на посилення партійного впливу на Сході». Наявність «свого» електорату у «Свободи» на Сході, за словами Юрія Гумена, не має викликати великого здивування: «У будь-якому регіоні України є пронаціоналістичне населення».

Позитивна оцінка політичних перспектив націоналістичної партії з вуст представника партії, лідер(Володимир Семиноженко) якої був довгий час куратором та натхненником Табачніка, викликає  по меншій мірі подив. А може й то так має бути. Недарма Чечетов у кожному ефірі просторікує, що ПР на Заході України неспроможна боротися на рівних зі «Свободою».