Уже затверджена програма зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році. Тестування розпочнеться 5 травня. Першим буде іспит з української мови та літератури, далі проводитимуть тестування з математики та історії України.

Реєстрація на ЗНОВ основному тестування будуть проводити за минулорічними програмами, окремі предмети поєднають з державною підсумковою атестацією.

«Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури; математики або історії України зарахують як державну підсумкову атестацію. Відтак ЗНО є обов’язковим для всіх випускників загальноосвітніх шкіл. З першого лютого вже починається реєстрація на основну сесію ЗНО. Обов’язковим залишається тестування з української мови та літератури. Між математикою та історією можна обирати», – розповідає в. о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

З усіх предметів будуть тести одного рівня проте з відкритими питаннями. Абітурієнтам необхідно вчитися аргументовано відповідати на запитання і грамотно висловлювати власні думки у творчих завданнях.