Ті засоби від комарів, що підходять для дорослих, дітям можуть зашкодити. Виробники випускають спеціальні засоби для малечі. Це — електрофумігатори, спреї, креми. Засоби захисту від комарів у порівнянні з минулим роком зросли на 2-3 грн.
.
На аерозоль, крем, спрей — необхідно витратити 15-30 грн за баночку. Електрофумігатори коштують в середньому від 30 до 50 грн.
Особливо агресивні комарі після дощів, зауважили тернополяни. Щоб захистити себе, люди скуповують у місцевих аптеках і магазинах усі препарати для захисту від кровососів, які тільки є в продажі.
Аж крутилася голова
Тернополянин Андрій Гоцко поїхав із друзями на море і там зустрів зграю комарів.
— Вони були просто скажені. На дорозі їх немає. Але якщо трішки зійти з узбіччя в траву, то цілим роєм нападали та кусали, — пригадує хлопець. — У кожного з нас були різні засоби від комарів — крем, лосьйон, спіраль і спрей. Так ось, мій спрей виявився найбільш ефективним. Після його застосування до мене комарі не прилітали близько.
А от спіраль від комарів не захищала. Вона, за словами Андрія, диміла-диміла, але комах-кровопивців не відлякувала зовсім.
— Крім того, голова трохи крутилася від того диму. Якийсь вже дуже він токсичний був чи що, — пригадує він.
Тернополянин Роман Книш додає, що також купує спреї, причому бере універсальні серії “екстрем”. Це — засоби, які захищають від укусів комарів, кліщів та інших комах.
— Ними треба збризкувати одежу та наплічник. Колись нанесли той спрей на руки, то шкіра почервоніла і пекла. Довелося його терміново змивати, — каже хлопець. — Такі спреї мають “хімічний” запах, але від комах захищають добре.
Із засобами – обережно
На прилавках тернопільських магазинів і аптек є спреї, креми, гелі, олівці, спіралі та електрофумігатори для відлякування комарів. У цьому сезоні окремі препарати подорожчали на 2-3 грн. Креми та спреї продають окремими серіями — для дорослих і дітей. Засоби для дорослих діють до п’яти годин, а для дітей — розраховані на дві-три год.
— Наприклад, ми маємо у продажу спрей, який захищає від комарів і безпечний для діток. Він підходить для осіб від одного року, — каже провізор однієї з міських аптек Оксана Коростинська.
Продають також у магазинах і аптеках засоби, які потрібно використовувати вже після укусів комах. Такі креми та спреї зменшують подразнення шкіри, знімають набряк, почервоніння і свербіж, запевняють продавці.
Окрім цього продають аерозолі, які захищають від комарів цілий день або навіть тиждень. Це засоби серій “екстрим”, з ними варто бути дуже обережними.
— Такі аерозолі наносять на одяг і спорядження. Особливо корисні вони туристам і рибалкам, — говорить провізор аптеки пані Тетяна. — Стежте, щоб засіб не потрапляв на шкіру. При високих температурах чи вологості повітря він може діяти значно менше.
— Звісно, кожен вибирає засоби захисту від комарів на свій “смак” — креми, гелі, молочко чи аерозоль. Але коли комахи починають лютувати, то люди беруть усе, що є, — говорить менеджер-консультант приватної аптеки Марія. — Особливо активно розкуповують засоби напередодні вихідних.
Запитують, в основному, за аерозолями, що відлякують комарів, говорять, що такі засоби найефективніші. Бо креми треба наносити на шкіру, вона потім жирніє. Хоча час дії як аерозолів, так і кремів практично однаковий — 3-4 години, кажуть продавці та провізори.
Для захисту від комарів у квартирах, як зауважують продавці, найчастіше люди беруть універсальні фумігатори, в які можна заливати рідину або вставляти пластини. Є також варіанти фумігаторів, що автоматично вмикаються і працюють 8 годин. Але варто пам’ятати, що у відкритому приміщенні фумігатор може працювати і цілу ніч. А в приміщенні із зачиненим вікном і балконом — не більше двох годин.
Більшість засобів від комарів переважно наносять на шкіру, тому з ними треба бути обережними. Якщо вони безпечні, то проходять державну реєстрацію. Тож фахівці радять запитати у продавця документи на товар, зокрема свідоцтво про держреєстрацію та сертифікат якості товару. Також почитайте інформацію на упаковці, термін придатності тощо.
Аромаолія або трави
Захиститися від комарів можна й народними методами — травами та аромаоліями.
Наприклад, можна втирати в шкіру або вмиватися олією ялівцю, чайного дерева або ж лаванди, розповідає завідуюча відділенням фізіотерапії міської лікарні №2, аромотерапевт Антоніна Чорна. У кімнаті позбутися комарів можна, запаливши аромалампу з цих масел, каже лікар.
— Коли вже комар укусив, аби позбутися свербіння та набряку, необхідно використовувати олію лимона, лаванди або ж чайного дерева, — розповідає пані Чорна. — З них можна робити і компреси, якщо укуси дуже дошкуляють.
— На риболовлі перепробував різні народні методи захисту від комарів, — спирт з водою, бальзам “Зірочка”, евкамонову мазь, — перелічує Андрій Гоцко. — Комарі все одно кусають.
А наші бабусі від кровопивців захищалися відварами та настоянками трав з сильним запахом — деревію, полину, тютюну, календули. Щоб не свербіло місце укусу, його мастили солоною водою.
— На дачі захищаємося від комарів травами. Беру листя м’яти або горіха, добряче їх помну і ставлю на столі, де сідаємо їсти. Запах такий стоїть, що жодна мошка не підлетить. А нам приємно, — каже тернополянин Ярослав Савків. — Все-таки це трава, а не хімічні засоби.
Вартість захисту від комарів
30-50 грн — електрофумігатори
25-27 грн — спреї
13-23 грн — креми
11-13 грн — гелі, пише Мирослава Кармелюк в 20 хвилин.