Цьогорічний інвестиційний форум, який відбудеться днями у Тернополі, окрім пленарної частини, включатиме і секційні заняття. Їх сформують за трьома напрямками. Перший – це залучення міжнародної технічної або зовнішньої допомоги. Цей напрямок пропонується для органів місцевого самоврядування та бізнес-асоціацій.

– Ми сьогодні говоримо, що надзвичайно великі кошти потрібно вкладати у соціальну сферу. Це може бути і житлово-комунальне господарство, і освіта, і охорона здоров’я. Планується, що на цьому секційному засіданні будуть в якості експертів або доповідачів виступати представники проектів Україна – Хабітат. Це проект ООН, які реалізовуються практично по всій Україні, – розповів заступник голови облдержадміністрації Василь Гецько.

Для громадських організацій, підприємців і місцевих територіальних громад запропонують голландську програму технічної допомоги бізнесу. За допомогою донорів оплачуються послуги закордонних експертів із підготовки відповідних проектів.

– Це надзвичайно важливо. Адже у нас, в багатьох випадках, є бачення, як потрібно розвиватися, але немає на сьогодні можливості на територіальному рівні, або кваліфікаційного рівня, представити за міжнародними стандартами своє бачення розвитку території або розвитку того чи іншого бізнесу, навіть соціально орієнтованого, – пояснив заступник губернатора.

Друга секція стосуватиметься енергозбереження і розвитку інфраструктури. Тут учасникам форуму запропонують альтернативні види опалення та їхнє застосування, відповідну техніку і напрацювання.

– Серед цікавих проектів, які будуть презентовані, наприклад, це будівництво вітропарку в Тернопільській області, це питання гідроресурсів і малої гідроенергетики в Тернопільській області, це автоматизована система контролю та управління енергоресурсами в житлово-комунальному господарстві  і ряд інших питань по напрямках, які будуть безперечно цікаві для тих, хто відвідає цю секцію, – запевняє Василь Гецько.

Крім того, пропонується до уваги потенційних інвесторів і пул інвестиційних проектів у галузі туризму. Для прикладу, реконструкція санної траси і будівництво об’єктів інфраструктури в Кременці.

І третій, як стверджують обласні чиновники, не менш важливий напрямок – це розвиток ефективного агропромислового комплексу. Тут йдеться, в тому числі, про інфраструктурні проекти у цій галузі. А це будівництво тепличних господарств, переробка відповідної продукції, будівництво гуртових сільськогосподарських ринків тощо. Окремо презентують напрацювання наукового парку «Інвестиційно-інноваційний кластер «Тернопілля», який дозволить показати інноваційні розробки провідних наукових закладів нашого міста. Та проект створення транспортно-логістичного комплексу на базі тернопільського аеропорту.

– Нарешті, на сьогодні в рамках підготовки до форуму проведена відповідна робота і є чітке бачення розвитку аеропорту, – зауважив заступник голови облдержадміністрації.

Загалом ж місто Тернопіль презентує на міжнародному форумі шість інвестиційних проектів у різних галузях.

Читайте також:

До чиновників Хоптяна нарешті дійшло, що “нагибати” інвестора не можна