Одна з трьох сімей, яка контролює медицину Тернопільщини отримала минулого тижня прикру новину. Головного кадровика обласного психоневрологічного диспансеру затримали під час отримання хабара. Жіночка вимагала 2 000 доларів США за працевлаштування у елітній лікарні.

Шкробот ВолодимирПравоохоронці розпочали кримінальне провадження, а в лікарських колах – серйозну дискусію. Багато років диспансером, який, до речі, знаходиться у комунальній власності, керує Володимир Шкробот. Кажуть, без його відома над територією лікарні і муха не пролетить. За кілька років пан Шкробот “нацарював” для свого сина посаду головлікаря обласного онкодиспансеру, керівну посаду для дружини та гарний розподіл на післянавчальну інтернатуру для доньки. Медики Тернополя розмірковують, чи візьме на себе всю вину за корупційну схему працевлаштування затримана кадровичка, чи потягне за собою і шефа?

Цікаво, що голова облради Віктор Овчарук, який раніше керував медичною галуззю, як води в рот набрав. Жодного слова осуду з приводу скандалу. Мовчать і в “білому домі” Ні голова ОДА, ні відповідні чиновники не засудили ганебну практику хабарництва в медичній галузі. Не виключено, що справу з часом перекваліфікують, як це часто буває у Тернополі, на статтю з меншим покаранням або виявиться, що 2 тисячі доларів це не хабар зовсім, а відкладений для благодійний цілей внесок невідомого добродія.

В тернопільському психоневрологічному диспансері знають чимало секретів про місцеву еліту. Раніше це служило надійним захистом від посягань на бізнес всесильного медичного клану.