За десять днів тернопільські працівники ДАІ виявили понад 20 автобусів, які перевозили людей із несправними гальмами, 8 – із несправним рульовим керуванням, двох водіїв, котрі виїхали на маршрут п’яними, повідомляє газета «Номер один».

Загалом під час операції “Перевізник” задокументували майже 600 порушень ПДР, які допустили водії автобусів. На маршрут виїжджали понад 200 технічно несправних автобусів

Як повідомив заступник начальника ВДАІ-начальник сектору АТІ та РЕР УМВСУ в Тернопільській області Віктор Мороз, операція “Перевізник” тривала в області з 18 по 27 жовтня.

– Ми перевірили фактично 70% перевізників та притягнули до адміністративної відповідальності понад півсотні посадовців підприємств, а також видали понад 120 приписів ДАІ на усунення недоліків, – наголошує старший Державтоінспектор з особливих доручень ВДАІ УМВСУ в області Володимир Погрібний. – Тобто на перевірених підприємствах було виявлено 120 недоліків. І вже на сьогодні покарали 13 керівників підприємств за їх невиконання: наклали штрафи від 255 до 340 гривень.

Упродовж операції «Перевізник», зауважив старший Державтоінспектор, перевірили майже 1,5 тисячі автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів.

– На жаль, як показали результати, мають місце факти несправності гальмівної системи (22), рульового керування (8), блокування аварійних виходів (30), – констатує Володимир Погрібний. – Таких фактів виявлено понад 200. Цим порушенням ми приділяємо найбільшу увагу та виявляємо їх, бо вони є безпосередньо тими чинниками, які можуть призвести до ДТП з тяжкими наслідками.

Разом з тим, Володимир Погрібний констатує, що в ході операції “Перевізник” працівники ДАІ під час нагляду за дорожнім рухом задокументували понад 600 порушень ПДР, які допустили водії автобусів. У тому числі було виявлено двох водіїв, які керували автобусами у нетверезому стані, зафіксовано 39 фактів недотримання швидкісного режиму, 12 порушень правил проїзду залізничних переїздів, 87 порушень правил зупинки стоянки, 74 випадків перевезення пасажирів понад встановлену норму, 2 факти перевезення пасажирів по маршруту понад 500 км одним водієм та 24 факти перевезення без відповідних документів.

На підставі аналізу стану аварійності на пасажирському автотранспорті, у першу чергу за фактами ДТП, а також аналізу реагування на приписи ДАІ та кількості допущених порушень ПДР водіями автобусів, тернопільська ДАІ направила до  Головавтотрансінспекції чотири подання на анулювання ліцензій перевізникам.