Підтримка політичних сил у регіонах залежить від загальнонаціональної. Арсеній Яценюк вдало позиціонує себе на національному рівні, його дії і заяви лягають у площину електоральних настроїв, тому відбувається зростання його рейтингу і рейтингу «Фронту Змін». Що стосується Віталія Кличка і партії УДАР, то зростання рейтингів можна пояснити запитом на молодого політка.

Про це в коментарі Гал-інфо розповів керівник Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

Втім, за словами соціолога, рейтинг Кличка – це рейтинг відомого боксера, тому його зростання може зупинитися.

«Як правило, запит на нове обличчя з’являється в період розчарування. Скажімо, у період розчарування Помаранчевою революцією Кличко отримав досить високу підтримку на Західній Україні, за нього голосували розчаровані у політиках помаранчевого табору», – каже Антипович.

На думку соціолога, в майбутньому все залежатиме від того, яку ідеологічну позицію займе Кличко. Якщо це буде відстоювання національних цінностей, української мови, євроінтеграції, то він отримає більшу прихильність на Заході України. Якщо ж займе позицію подібно до Тігіпка, то здобуде більше прихильників на Сході.

Що стосується Тимошенко, то на думку Антиповича, суд над нею і вирок мобілізували її прихильників, зросла довіра до Тимошенко. В майбутньому, за місць-два, це може вилитися в зростання рейтингу партії. «Батьківщина».

Все це, своєю чергою, впливає на рейтинг «Свободи», який нині поступово падає, із травня цього року «Свобода» втратила 6% і тепер її підтримують 18 % виборців. Також падіння рейтингу можна пояснити перебуванням «Свободи» у владі.

Анатолій Гриценко та його партія «Громадянська позиція» також демонструють зростання рейтингу, однак вони не зовсім сприймаються у Львові як політична сила, що здатна пройти в парламент, а Гриценко – серйозний як конкурент на президентських виборах, – додав Антипович. Частково перехід електорату до Гриценка можна пояснити розчаруванням виборців у Ющенкові та Тимошенко. Однак це на означає, що з мобілізацією прихильників Тимошенко його рейтинг не почне падати.

«В цій ситуації робити прогнози важко, однак, думаю що дещо додасть «Батьківщина». При цьому зростання рейтингу «Фронту змін» і УДАРу запиниться. Можливе подальше падіння рейтингу «Свободи». Однак, все у руках у самих політиків», – заявив експерт.

Він також додав, що ситуація у Львівській області інша ніж Львові: люди менше поінформовані і не так швидко змінюють свої політичні погляди.

Читайте на цю тему: