Перестали прибирати ліфти, скаржаться мешканці багатоповерхівки на “Дружбі”. Якщо раніше двірники замітали кабінки двічі на тиждень, то тепер цю послугу інженери-електрики з товариства “Максима” виконуватимуть двічі на місяць, – пише “20 хвилин”.

Після поїздки у ліфті навіть вечеряти вдома не хочеться, – каже тернополянин Андрій Соловей, який мешкає у багатоповерхівці на вул. Вербицького, 6. – У кабіні дуже брудно, напльовано, а запах — як у туалеті.

Невдоволені якістю прибирання ліфтів тернополяни з різних мікрорайонів міста. У фірмі “Максима” запевнили, що ситуацію виправлять. Наразі їм бракує людей, які могли б цим займатися.

– Раніше ми не могли нарікати – комунальники підмітали та мили наш ліфт, – розповідає Надія Білик, яка мешкає на Лучаківського, 5. – Але тепер – справжнє свинство. Більше місяця ніхто нічого не робить.

Жінка підходила до двірників із проханням навести лад у ліфті.

– Але вони запевнили, що тепер наводити порядок у кабіні має фірма, яка займається обслуговуванням та ремонтом ліфтів, – продовжує вона. – Теж саме мені відказали у жеку.

Тернополянка зателефонувала у фірму, яка віднедавна почала обслуговувати більшість ліфтів у Тернополі.

– Я була вражена тим, що слухавку беруть некомпетентні люди, – дивується жінка. – Вони навіть не знали, хто і скільки разів на тиждень має прибирати ліфт. Сказали, що це охоронна фірма. А до прибирання у ліфтах жодного стосунку не мають. Дивно, як охоронна фірма планує обслуговувати ліфти? У них, напевно, і людей для цього немає.

Більше року не користуюсь ліфтом інша тернополянка – Світлана Федчишин, яка мешкає на Тарнавського, 3.

– Мала прикрий випадок, коли застрягла і просиділа там 40 хвилин, – каже вона. – Для мене це був шок.

Однак не цей випадок став вирішальним.

– Мені не подобається їздити у прокуреному ліфті, – зізнається вона. – Я не звикла, до тютюнового диму. До того ж не хочу, щоб мої діти дихали цим. Через такий каприз мені доводить щодня зносити на прогулянку візочок із шостого поверху самотужки.

Чи чистий у їхньому будинку ліфт, жінка не знає. Однак вважає, що винні у цьому не прибиральники, а люди, які живуть там.

– Я називаю ліфт кімнатою із сюрпризом, – сміється жінка. – Окрім “бичків” та фантиків, там справляють нужду п’яниці та цуцики. Мені навіть якось “пощастило” побачити у ліфті “сюрприз”. Люди самі свинячать, а потім показують пальцем на тих, хто має за них прибирати.

Такої ж думки і Ольга Корніленко, яка мешкає у новому будинку на Корольова,10а.

– У нас чисто і гарно. Прибиральники тільки стежать за порядком у ліфті. А кожен за тим, щоб не залишати після себе бруд, – каже жінка.

Раніше за порядком у ліфтах стежили прибиральники з жеків.

– Я прибирала у ліфтах двічі на тиждень, коли замітала під’їзд, – розповідає двірник ПП “Загребелля” Надія Ремус. – Раз у місяць мила всередині кабінки підлогу, протирала стіни.

Директор жеку Марія Лемега підтвердила, що люди телефонують та нарікають на бруд у ліфті.

– Я не знаю, який в них графік прибирання, – каже вона. – Ми зараз за це не відповідаємо. Людям краще телефонувати і уточнювати ці питання із фірмою “Максима” чи іншими двома підприємцями, які зараз займаються обслуговуванням ліфтів у місті.

Не можемо взяти з вулиці

У повному товаристві “Максима”, яке обслуговує більшість ліфтів у Тернополі, визнають, що існує проблема з чистотою у ліфтах. Однак обіцяють ближчим часом її вирішити.

– У нас є дві людини, які стежать за порядком у ліфтах, а має бути п’ять-шість, – розповідає начальник відділу із забезпечення виконання робіт повного товариства “Максима” Володимир Кришталовський. – За кілька днів цієї проблеми не буде – є люди, які цим займуться.

Фірма працевлаштує фахівців, які до того працювали у КП “Тернопільміськліфт”. Нагадаємо, після перемоги у конкурсі у квітні товариства “Максима” та приватних підприємців Степана Гевка й Андрія Шулика більше 20 працівники спеціалізованого ліфтового господарства залишилися без роботи.

Ми виконуємо розпорядження міської ради – маємо працевлаштувати людей неіснуючого тепер комунального підприємства “Тернопільліфт”. Жоден із них не повинен залишитися без роботи, – продовжує чоловік. – Відтак у нас уже працює 20 електромеханіків та два інженери-електрики. Телефонували та запрошували на роботу ще чотирьох, але вони досі не зголосились.

Стежити за справністю ліфтів, а також прибирати в них мають інженери-електрики, а не двірники, запевняє пан Кришталовський.

– Ми не можемо взяти з вулиці будь-кого, хто вміє замітати, – каже він. – Це специфічна робота, і її має виконувати кваліфікована людина, яка розуміється на будові ліфта, у механіці. В іншому випадку ми можемо втратити дозвіл на виконання робіт.

Інженери-механіки прибиратимуть ліфти двічі на місяць. До того ж будуть чистити не тільки будку, але й шахту ліфта.