Народний депутат від Партії регіонів продовжує дивувати громадськість інформаційними випадами на адресу місцевих керівників та підприємців.

В тій чи іншій формі Муц через пресу звинувачує їх або в корупції, або в обмані людей. Наприклад, у лютому під “обстріл” Муца потрапили тепер колишній керівник ДП “Тернопільстандартметрологія” Євген Мельничук, начальник КРУ в Тернопільській області Іван Панцьо, керівник представництва держархбудконтролю Авдонін та ряд керівників держпідприємств.

Замах на статки найбільшого багатія?

Цього разу разу Муц обрав на ролі жертв аграріїв-латифундистів. В одній з місцевих газет нардеп “проїхався” по діяльності героя України,  одного  з найбільших латифундистів України, керівника агрохолдингу “Мрія” Івана Гути. Регіонал звинуватив підприємство у небажанні займатися соціальними проектами в сільській місцевості. За словами нардепа, “результати господарювання «Мрії» викликають численні нарікання серед жителів сіл: вони не забезпечені роботою, за здані в оренду землі, незалежно від урожаю, одержують тільки визначений державою мінімум, а то й менше. А орендар багатіє на очах”.

Муц стверджує, що “за недоплачені селянам та державі кошти місцевий мільйонер з розмахом влаштовує своє життя за кордоном і відверто насміхається над проханнями громади та влади вкласти щось в інфраструктуру прилеглих сіл.

В статті також йдеться і про неефективну діяльність цукрових заводів, які в минулі роки придбала “Мрія”.

Спроба “перевербування”

Однак на відміну від звинувачень, що лунали на адресу попередніх опонентів, яких обирав нардеп, цього разу аргументи носять загальний характер. В матеріалі йде мова про такі поняття, як загальний добробут, участь в соціальних проектах, надприбутки латифундиста, але прямого посилання на те, що об’єкт інформаційної атаки став багатієм завдяки порушенню закону, як це зазвичай аргументує Муц, у його звинуваченнях відсутні.

Очевидно, що або “регіонал” таких аргументів не має, або натякає, що не всі мости спалені. Нагадаємо, що за губернаторства Цимбалюка Гута допомагав керівництву області в реалізації різноманітних культурних та благодійних проектів. Останнім часом цей процес призупинився. Не виключено, що депутат-регіонал має намір взяти такого щедрого спонсора під свою опіку.

Політична зачистка, як елемент підготовки до виборів

Нагадаємо, що минулого року мультимільйонер, чий аграрний бізнес багато людей пов’язує з іменем Петра Ющенка, старався бути поза політикою, незважаючи на спроби записати його до лав партії влади. Серед керівників сільськогосподарських підприємств – це приємний виняток. Більшість керівників агропідприємств у минулу кампанію чемно “перевернули” пілотки і дружними рядами поповнили  списки і касу партії влади. Принагідно зауважимо, що Муц обрав об’єктом критики ще одного аграрія-магната – Петра Гадза, котрий на місцевих виборах йшов не за списками Партії регіонів, а нейтральної Аграрної партії.

Не виключено,  що у такий публічний спосіб відбувається політична зачистка області. По-перше, авторитетним і заможним аграріям дають зрозуміти, що будь-які самостійні політичні ігри  під час виборів до парламенту в 2012 році  для них поза партією влади неможливі і їм це не дозволять зробити. По-друге, “регіонали” за рік до виборів “зачищають” усіх можливих фінансистів потенційних опозиціонерів. Нагадаємо, що на початку 2000-их років Гута активно підтриував “Нашу Україну” і був депутатом облради.

Очевидно, що Муц, який є головою обласної організації Партії Регіонів, уже зараз розпочав активну підготовку до парламентської виборчої кампанії.

Андрій Мальований