Аби побачити в деталях роботу працівників патрульної служби у місті Тернополі, журналісти обласного видання та знімальна група обласного телебачення залучилися до патрулювання вулиць разом з працівниками патрульної служби.

Щодня вулиці Тернополя патрулюють майже сто міліціонерів. Перед роботою інспекторів інструктують, розповідають, які сталися злочини напередодні і на що необхідно звернути увагу. Дрібні хуліганства, сварки, розбої, сімейні скандали, бійки та грабежі – з усім цим доводиться мати справу співробітникам патрульної служби.

Інспектор патрульної служби Тернопільського міськвідділу Віктор Луцик перш як вирушити патрульним авто на вулиці міста, пригадує цікаві епізоди зі своєї 16-річної роботи.

Якось під час патрулювання, в одній з квартир багатоповерхівки виникла сварка. Коли міліціонери втихомирили роздратоване подружжя і вийшли на вулицю, наткнулися на двох людей у чорних масках, які вибігли із сусіднього під’їзду. Підозрілих затримали, а в одній із квартир виявили зв’язаних людей. З’ясувалося, що господар квартири напередодні повернувся з закордону і привіз додому чималу суму грошей. Однак в квартирі готівки не виявилося, тому лиходії розсердившись, відлупцювали господарів та поцупили золоті прикраси і спиртне.

– А якось навіть на вбивство виїжджали, — розповідає інспектор патрульної служби. – Під час подружньої сварки ревнивий чоловік вбив дружину, а її труп заховав у диван, де зазвичай тримають білизну. Сам утік, а міліцію сусіди викликали, коли відчули неприємний запах з квартири…

Частенько доводиться стикатися з чужими проблемами, адже працюєш з різними соціальними групами і до кожного потрібен особливий підхід.

От по рації лунає повідомлення від чергового. Незадоволений клієнт одної з автомайстерень, що на вулиці Лозовецькій, не хоче забирати з ремонту авто, яке пошкодили в майстерні. Стверджує, що працівники майстерні замість того, щоб відшкодувати збитки, вимагають у нього гроші. Патрульний автомобіль рушає до місця пригоди.

Там на міліцію чекає роздратований клієнт автомайстерні. Написання скарги, виклик експертів, опитування свідків і власника майстерні затягується на півтора години. Однак вирішення цієї проблеми вимагає додаткового розслідування, тож патруль рушає далі вулицями міста.

Правоохоронці зупинилися біля супермаркету. Зі слів інспекторів, злодії частенько полюють саме біля крамниць чи розважальних закладів. Обирають потенційну жертву з туго набитим гаманцем чи дорогим мобільним, і чекають слушного моменту, аби заволодіти чужим добром. Частенько полюють на людей напідпитку – з такими легко впоратись. Проте злочинця можна легко впіймати, адже на злодієві, як то кажуть, шапка горить. Головне, аби потерпілі вчасно повідомили міліцію. Патрульні розпочинають пошуки, перевіряють підозрілих чи схожих за описом осіб. Зловмисники часто самі себе видають – раптово починають тікати чи дуже нервують при розмові.

На жаль, часто люди не одразу б’ють на сполох Багато хто після грабежу спішить додому а вже звідти телефонує 102. Міліціонери радять одразу шукати спосіб повідомити міліцію, наприклад підбігти до таксиста та поросити викликати допомогу, адже дорога кожна хвилина.

Тим часом інспектори патрульної служби вирішують навідатися до притону, в якому зазвичай збираються наркомани, пияки, волоцюги, які збирають пляшки, картон, метал. Інколи туди навіть потрапляють й жінки з малесенькими дітьми, які жебракують у Тернополі. Однак у цей вечір там тихо і спокійно. Натомість біля магазину міліціонери помічають гурт молодих людей. Слід перевірити чи не ігнорують хлопці заборони розпивати спиртне в громадському місці. Інспектор забирає в одного з юнаків пляшку з недопитим пивом. Після попередження хлопець у відділку сплачує штраф – 17 гривень.

Інші правопорушення цього вечора також не були надто суворими – сімейні скандали, припинення бійок поблизу розважальних закладів, де клієнти, як правило, підігріті міцними напоями, зафіксували й одне хуліганство.  До слова, кожне патрулювання не подібне на інше.

Час пізній. Кореспонденти покидають інспекторів. А вони залишаються на варті спокою нічного міста – єдині кого можна побачити на вулицях і в будні, і в свята, з ночі до світанку, бо така вже в них нелегка служба.