Якість виборних комісій Тернопільщини залишає бажати кращого, адже понад 60% їхніх членів – уперше на такій роботі. Про це повідомив виконуючий обов’язки обласного осередку Комітету виборців України Павло Левків, передає ІНТБ.

– Кадровий потенціал комісій був підібраний у дуже стислі терміни, – зазначив Павло Левків. – Звичайно, він не є настільки професійним, наскільки б хотілося.

Якщо у містах члени комісій ще хоч якось обізнані з виборним законодавством, то в селах – ситуація гірша. А, як результат, – грубі порушення у підготовці до виборів. Зокрема, КВУ зафіксовані факти, що на коермих дільницях виборча комісія жодного разу не зібралася. Та якимось чином там роздавали виборчі бюлетені, реєстрували кандидатів. Але в який спосіб, де і як – це, на жаль, нікому невідомо.

Новинкою нинішньої виборної кампанії, каже Павло Левків, стала так звана «війна рейтингів». Це коли в засобах масової інформації оприлюднюються кілька різних діаграм довіри тернополян кандидатам на посаду міського голови.

– Найцікавішим є те, що, проводячи дослідження цих опитувань, ми встановили: левова частка установ, які вказуються як організації, що провели таке опитування, фактично не існують, – каже Левків. – Тобто це – абсолютно вигадані структури. Як правило, їх чомусь приписують тільки в місто Київ, місцевих немає.

Замовними є не лише рейтинги, але й публікації в газетах, констатує член КВУ. Та друковані видання ще можна проконтролювати на предмет дотримання законів, то інтернет-газети – ні. Адже віртуальний простір перебуває поза законодавчим полем України, каже Павло Левків. Він не виключає, що за добу до виборів і власне в день волевиявлення там можуть бути розміщені матеріали політичного характеру.