Метро в ТернополіІдеї щодо відкриття гіпермаркету німецької мережі “Метро кеш енд кері” лунають уже кілька років. Ці магазини пропонують гарний вибір всякої-всячини для сім’ї  і малого бізнесу. Крім того наявність такого або подібного магазину додає балів для іміджу міста.

Тривалий час закордонні торговельні мережі боялися працювати в Україні. Хабарі, корупція, складнощі з виділенням землі не надихали капіталістичних торгашів. Німці з “Метро” таки ризикнули і не шкодують. Зараз їхні гіпермаркети працюють у всіх містах-мільйонниках і більшості обласних центрів України. Є вони і в сусідніх з Тернополем Львові, Чернівцях, Івано-Франківську та Рівному.

Про наміри відкривати такий магазин в нашому місті заговорили кілька років тому. Німцям “сватали” ділянку на виїзді в напрямку Підволочиська, підшукували місця на БАМі і Дружбі. Врешті решт ініціативу на себе взяли власники ТРЦ “Подоляни” Ще перед кризою вони збудували величезний торгівельний комплекс “Галицький ринок”, розраховуючи на те, що Роман Заставний “зажене” туди торгівців фруктами і овочами з вулиці Шептицького. Міська рада і справді намагалася це зробити. Базарникам перекривали в’їзд, штурмували міліцією, але нічого не добилися. Ті не захотіли переїжджати з доброго місця в центрі на кінець міста, де немає покупців. “Галицькому ринку” не допомогли ні ярмарки с/г продукції, ні реклама, ні низькі ціни на оренду. Величезний ангар так і залишився напівпорожнім. Тому поява “Метро” мала стати рятівною паличкою для нерозважливих тернопільських бізнесменів, їхнього київського партнера Анатолія Кінаха, та напівміфічних китайських інвесторів “Подолян”.

На початках все складалося добре. Сторони узгодили попередні умови, “Метро” приступили до набору персоналу реклами і роботи з клієнтами. Очікувалося, що магазин відчиниться перед Новим роком або відразу після Різдв’яних свят. Не сталося. Обізнані люди кажуть, що в останній момент власники приміщення вирішили, за доброю українською традицією, виставити німцям додаткові умови, ті не погодилися. Відтак усі підготовчі робори заморожено. В “Галицькому” уже 2 місяці нічого не відбувається. Коли в Тернополі відкриється Metro  і чи відкриється взагалі – не відомо.

Андрій Мальований