Поборник тверезого життя епатажний нардеп Михайло Головко зі “Свободи” серед авторів законопроекту про кардинальне підвищення пивних акцизів. Керує процесом одіозна соратниця Януковича Тетяна Бахтєєва.

Група народних депутатiв пропонує втричi пiдвищити ставки акцизу на пиво та спрямувати цi кошти на фiнансування заходiв з охорони здоров’я та Нацiональної дитячої спецiальної лiкарнi “Охматдит” (Київ).

Вiдповiднi законопроекти (№2876 та №2880) зареєстрували в парламентi 18 квiтня Тетяна Бахтеєва, Юрiй Мiрошниченко, Андрiй Шипко (всi – фракцiя Партiї регiонiв України), Андрiй Пишний, Валерiй Дубiль, Михайло Головко, Леся Оробець, Роман Iлик (усi – фракцiя ВО “Батькiвщина”), Марiя Матiос, Андрiй Путiлов (обоє – фракцiя полiтичної партiї “УДАР”).

“Уже пiдготовлено… законопроекти, згiдно з якими передбачено… пiдвищення розмiру акцизу на пиво втричi: з 0,87 грн до 2,5 грн за 1 лiтр”, – наводить коментар депутата вiд правлячої Партiї регiонiв, голови парламентського комiтету з питань охорони здоров’я Т.Бахтеєвої її прес-служба.

Вона також повiдомила, що в парламентi створено мiжфракцiйну депутатську групу “За тверезе майбутнє”, що об’єднала 101 народного депутата з усiх п’яти фракцiй, i цi законопроекти стануть першим її кроком.

Т.Бахтеєва, що очолила цю групу, уточнила, що депутати пропонують також внести змiни до Бюджетного кодексу з тим, щоб отриманi вiд пiдвищення акцизу кошти надходили до держбюджету i потiм використовувалися для фiнансування будiвництва та оснащення закладiв охорони здоров’я. Зокрема, у 2013 роцi пропонується закрiпити в держбюджетi-2013 їх цiльове використання на завершення будiвництва нового лiкувального корпусу “Охматдиту”.

“Це лише першi кроки у боротьбi зi зростанням загрози алкоголiзацiї населення України. Сьогоднi у Верховнiй Радi зареєстровано 11 законопроектiв, спрямованих на вирiшення… якоїсь окремо взятої проблеми в цiй сферi. “За тверезе майбутнє” об’єднає розрiзненi зусилля й вiзьме на себе пiдготовку єдиного законопроекту, що дає змогу комплексно пiдiйти до вирiшення проблем, що накопичилися, з урахуванням позитивного мiжнародного досвiду”, – наголосила голова групи та комiтету.

 За оцiнками авторiв законопроекту, пiдвищення акцизу дасть змогу збiльшити надходження вiд них приблизно на 4 млрд грн.

В листопадi минулого року Верховна Рада України вже пiдвищувала ставки акцизiв на пиво з 0,81 грн/л до 0,87 грн/л.

Україна в 2012 роцi скоротила виробництво пива на 1,5% – до 300 млн декалiтрiв.