Тернополяни протестують щодо роботи торф’яних котелень в обласному центрі. Учора люди перекривали дорогу на вулиці 15 квітня. Аналогічну акцію анонсовано на сьогодні і завтра.

«Викиди внаслідок роботи котелень вкрай шкідливі для здоров’я», – переконані люди. Мешканці мікрорайону «Бам» разом з громадськими активістами готові відстоювати власні вимоги до кінця.

«Дві години мешканці, що мають нещастя жити поблизу котельні по вул Київська, ходили по пішохідному переході біля заводу Оріон. Ми вимагаємо зупинення будівельних робіт до рішення суду. В Києві продовжується розгляд скасування висновків державної екоекспертизи для 6 котелень. Ми чекаємо коли нарешті “слуги народу” дослухаються до думки громади, котра їх обирала», – каже громадська активістка Юлія Мамчак.

Дозволи екологічних інспекторів на роботу котелень таки є. В управлінні екології та природних ресурсів облдержадміністрації погоджуються, що викиди внаслідок спалювання торфу можуть бути шкідливими. Однак, за словами фахівців, наразі небезпеки вони не становлять.

«Якщо оцінювати глобально, то це шкідливо. Оскільки торф – один з найбрудніших видів енергії. Однак, за нашими оцінками і дослідженнями, на початковому етапі ці котельні значної загрози не становлять. Тому були видані такі дозволи», – каже керівник управління Орест Сінгалевич.

А тим часом громадські активісти звернулися на комісію щодо повторної екологічної перевірки.

Софія Романська

Читайте також:

Суд зняв всі заборони щодо роботи на торфі котельні на Київській. Документи

“Перешкоджання роботи котельні в Тернополі є незаконним”, – директор ТОВ “Тернопільтепло”. Документ

“Тернопільтепло” отримало документи на запуск котелень та виконало усі умови громади. Документи