За минулі роки влада наламала стільки дров в аграрному секторі, що розгрібати доведеться дуже довго. За деякими даними до 80% українського молока виробляється в приватних садибах. Його ціна зашкалює, бо витрати на утримання однієї корови дуже суттєві. Через це у нас сири, йогурти та інші молокопродукти вже дорожчі, ніж в Євросоюзі.


Схоже, що ситуацію таки намагаються виправити. На днях начальник головного управління АПК ТернопільськоїОДА Андрій Хома розповів про розвиток тваринництва в області, зокрема будівництво та відновлення молочних комплексів, повідомив сайт адміністрації

«Сьогодні введено в дію комплекс з доїльним залом в Бучацькому районі ТОВ «Бучачагрохлібпром» проектною потужністю на 800 корів, — зауважив Андрій Хома. – Завершується введення в дію ще одного молочного комплексу на 800 голів у селі Пилява Бучацького району. А на протязі 2011 -2012 років будуть введені аналогічні комплекси на 5200 голів корів на даному підприємстві».

Крім того, на перспективу за рахунок реконструкції наявних і будівництва нових високотехнологічних тваринницьких комплексів на 2010-2012 роки будуть введені в експлуатацію молочні комплекси на 600-1000 голів ще в шести районах області.

«З метою поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин та підвищення рентабельності виробництва продукції  тваринництва в області створено три племінних заводи з розведенням української чорно-рябої та червоно-рябої молочної породи  в ТОВ «Україна», Підволочиського району,  та дві в агрофірмі «Горинь» Лановецького району, — зауважив Андрій Хома.

Будемо сподіватися, що це не чергові заяви для позитивних звітів і уже за кілька років наш споживач матиме якісні молокопродукти за прийнятними цінами.