Декілька місяців в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради не можуть провести тендер на вибір підприємства, яке буде прибирати місто. Оголосили його, як і належить, ще у листопаді 2018 року. Та одна із фірм, яка бере участь у тендері, скаржиться на те, що управління виставляє дискримінаційні умови і подає скарги до антимонопольного комітету. Через це доводиться змінювати умови конкурсу та повторно його оголошувати, що й затягує саму процедуру конкурсу.

– Ще 20 листопада минулого року ми оголосили тендер на утримання міста на 2019 рік, – розповів Олег Соколовський, начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології. – Це міжнародний тендер, він триває довго – більше двох місяців, якщо все нормально. І тільки ми підходимо до виконання процедур фірма із Черкас, яка бере участь у тендері, заявляє, що ми ставимо дискримінаційні умови і подає скаргу в антимонопольний комітет. Наприклад, одна із наших умов, що база підприємства, де зберігають пісок, машини має розташовуватися не далі Тернопільського району. Фірма ж зазначає, що ні, це дискримінація, база має бути де завгодно. Антимонопольний комітет підтримує її і процес затягується. Доводиться змінювати правила, повторно оголошувати тендер. Виходить, що ми просто процедурно не можемо провести тендер. Із фірмою, яка виграла попередній конкурс, ми продовжуємо договори на 20% від угоди і вони продовжують працювати на початку наступного року, до проведення нового тендеру. По коштах це приблизно 4 мільйони гривень для «Авакспроф» і 3 мільйони для «Міськшляхрембуд». Зараз ці гроші ми вже вичерпали і підходимо до ситуації, коли грошей немає і тендер не проведений. Участь у тендері беруть декілька  фірм, і ні в кого немає зауважень, тільки у черкаської є. Наразі ми маємо два листи від підприємців, які обслуговують місто, що вони не можуть продовжувати прибирання, тому що запас коштів вичерпався. А це може призвести до надзвичайної ситуації та погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.

Щоб місто продовжували прибирати, на одному із засідань виконкому було прийнято рішення дати дозвіл управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології на відшкодування витрат, пов’язаних із залученням техніки та механізмів суб’єктам господарювання задіяних в утриманні вулично-дорожньої мережі та об’єктів благоустрою територіальної громади у відповідності до актів виконаних робіт, прийнятих балансоутримувачем шляхово-мостового господарства – відділом технічного нагляду Тернопільської міської ради. Щодо дій фірми із Черкас, то, за словами Олега Соколовського, про них повідомили правоохоронним органам та СБУ.

Ольга Трач

Фото із сайту Тернопіль житлово-комунальний