Сесія обласної ради запланована на 30 липня не відбулася. Щоб розпочати роботу не вистачило кворуму. У сесійному залі були присутні тільки 54 депутати.

Були присутні від ВО «Свобода» 14 із 48, від Єдиного центру – 19 із 20, від УНП – 7 з 11, від Нашої України  – 6 із 8, від Блоку Литвина – 2 із 5, позафракційних було 6 із 15.

Основним питанням, яке мали розглянути депутати було затвердження Проекту перспективного плану реформування територіальних громад. Коли це та інші важливі питання депутати зможуть затвердити невідомо.

– Сьогодні стояло питання внесення важливих змін до бюджету: розподілення коштів по дорогах, субвенціях, екологічному фонду і капітальному будівництву, – зазначив Сергій Тарашевський, перший заступник голови облради. – Було питання затвердження Проекту перспективного плану формування територіальних громад та питання стратегічного плану розвитку області на 2015-2020 роки. Перед сесією була погоджувальна рада, на якій одноголосно представники всіх фракцій облради підтвердили дату сесії – 30 липня. Сумлінні депутати прийшли і прийдуть наступного разу. Літо, відпустки треба також врахувати, тому немає права гудити ні одного депутата, але вважаю, що той, хто міг прийти, але не прийшов – тому «Ганьба!». Переконаний, що найближчим часом ми все-таки зберемось, не такі вже й погані депутати облради, і приймемо всі необхідні рішення.

Леонід Бицюра, представник ВО «Свобода», зазначив, що їхня фракція підтримує територіальну реформу, а призначати сесію на кінець липня було ризиковано з різних причин.

– Фракція «Свободи» беззаперечно виступає за посилення спроможності місцевих громад, – каже Леонід Бицюра. – Саме за наполягання ВО «Свобода» було переглянуто попередній перспективний план, у якому було 29 громад, а тепер ми вийшли на 50 громад. І це ще не межа, оскільки подальше обговорення триває, тривають переговори з сільрадами, з громадянами. Стосовно сесії хочу сказати, що навіть дата призначення сесії вже була ризикованою, оскільки голова ради у відпустці, керівник найбільшої фракції в зоні АТО і ще п’ять депутатів у складі ЗСУ. Це було доволі ризиковано скликати на 30 липня сесію. На погоджувальній раді я запропонував спочатку скликати розширені засідання депутатських комісій і таким чином протестувати якою буде участь депутатів у сесії облради. Жодна комісія не зібрала кворуму, тобто вже в понеділок було зрозуміло, що не буде кворуму на сесії, і чому не було скликано погоджувальну раду, і прийнято рішення про перенесення сесії це вже питання не до мене. Так чи інакше сесія відбудеться, і будуть підтримані ті громади, які вже підготували пакети документів.

Представник облдержадміністрації Віктор Шумада коментуючи ситуацію сказав, що через зволікання із затвердженням проекту перспективного плану область може втратити 102 мільйони гривень, які передбачені у державному бюджеті. Крім того, наступного року доведеться додатково виділяти кошти на проведення виборів в об’єднаних громадах, якщо не провести вибори в жовтні 2015 –го.

Очевидно, що “яблуком розбрату” між командою Барни та тягнибоківцями є розподіл кабмінівських 100 мільйонів. У Барни гроші поділили на власний розсуд, під округи, де будуть балотуватися найближчі соратники голови ОДА. Натомість у “Свободі” хочуть, щоб кошти рівномірно поділили між районами.

Ольга Трач

Фото автора