Фінансових порушень на 13 мільйонів 800 тисяч гривень виявили під час ревізій працівники Державної фінансової інспекції в області за шість місяців цього року. Про це доповів на колегії облдержадміністрації виконуючий обов’язки начальника інспекції Євген Держерука.

Порівняно із минулим роком обсяг втрат від виявлених порушень зменшився на 4,8 мільйона гривень. Але якщо раніше більше порушень було у частині використання коштів на капітальні видатки, то зараз їх більше у частині оплати праці, у розрахунках доплат тощо.

– Одна із причин фінансових порушень – непрофесійність бухгалтерів щодо нарахування зарплати, – сказав Євген Держерука. – У структурі видатків бюджетних установ і місцевих бюджетів питома вага на зарплату з нарахуваннями складає в середньому 80%, тому фаховість нарахування зарплати, доплат набуває особливої уваги. Так, за півроку в семи установах культури виявлено фінансових порушень на суму 1,4 мільйона гривень, 54% з них – порушення в оплаті праці з нарахуваннями. Керівники установ відшкодували виявлені порушення на рівні 42%. Інші приклади стосуються установ освіти, куди найбільше направляють бюджетних коштів. У 10 перевірених установах встановили порушень на 1,4 мільйони гривень, в тому числі на суму в 400 тисяч гривень у чотирьох закладах міста Тернополя. Половину із цієї суми становлять порушення законодавства з оплати парці. Щоправда освітяни вже відшкодували 1,3 мільйони втрат. Фінансові порушення на суму 827 тисяч гривень також були виявлені у п’яти установах охорони здоров’я. 600 тисяч гривень з них уже відшкодовано.

Загалом, першому півріччі ревізіями обласної фінінспекції було охоплено понад 2 мільярди 800 мільйонів гривень загальнодержавних та комунальних ресурсів.

Ольга Трач
Фото автора