За безперешкодну реєстрацію права власності на об’єкт нерухомості посадовець вимагав 400 американських доларів.

Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективів) ГУНП в Тернопільській області скерували до суду обвинувальний акт щодо 39-річного жителя Гусятина, котрому оголошено підозру у порушенні частини 1 статті 368 ККУ.

У ході досудового розслідування, яке проводилося під процесуальним керівництвом прокуратури Тернопільської області, було встановлено, що посадовець, обіймаючи посаду державного реєстратора однієї з сільських рад Чортківського району, не гребував незаконними «заробітками». На прохання одного з жителів району про реєстрацію права власності на нежитловий будинок, службовець, усвідомлюючи, що уповноважений самостійно приймати рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації, став переконувати прохача, що готовий безперешкодно оформити всі належні документи, але за винагороду – 400 американських доларів.

У ході реалізації оперативної інформації поліцейські задокументували факт отримання неправомірної вигоди. Посадовця взяли у його службовому кабінеті, коли той вже тримав у руках одинадцять тисяч гривень неправомірної вигоди.

Згідно санкцій інкримінованої статті зловмисникові загрожує до чотирьох років позбавлення волі.