Минулоріч «Номер один» піднімала тему будівництва на проспекті С. Бандери, 81а, що в Тернополі. Будівельна фірма «Добробуд», якою керує депутат Тернопільської міської ради Віталій Смакоуз, у липні 2012 року розпочала будівельні роботи на землі, яка їй не належить. Про це стверджували члени об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-В».

Незаконна будова в Тернополі по вул Бвандери 81 фірма ДобробудЇх слова підтвердив суд першої інстанції, а потім ще й Вищий господарський суд України. Попри те, роботи на конфліктній будові продовжуються, ніби й не було судових рішень. Невже контролюючі і правоохоронні органи можуть закривати очі на такі речі? Виявляється – можуть, пише Газета Номер Один.

Замість майданчика – елітний будинок

Як стверджують документи, відомий тернопільський будівельник має намір на землі, яка знаходиться у віданні ОСББ, збудувати елітний 6-квартирний будинок та торгово-офісний центр.

– ТзОВ «Компанія Добробуд» на земельній ділянці проводить самовільне будівництво. Земельна ділянка, на якій ведуться роботи, закріплена за ОСББ «Злагода-В», і станом на даний час будь-якої документації на право користування нею ТзОВ не має, оскільки жителі будинку не давали згоди на виділення земельної ділянки під забудову. Своїми незаконними діями товариство перешкоджає мешканцям ОСББ користуватися належною їм ділянкою, створило перешкоди для проїзду пожежників, швидкої допомоги, а також незручності для вихованців дитячого будинку, – повідомив Владислав Авдеєнко, котрий представляє інтереси ОСББ «Злагода-В».

Що цікаво, відповідно до робочого проекту згаданого вище будинку, розробленого ще в 2002 році творчим виробничим підприємством «Тернопільархпроект» на замовлення товариства індивідуальних забудовників «Добробуд» (попередник ТзОВ «Компанія Добробуд»), передбачалося облаштування на спірній земельній ділянці майданчиків для відпочинку дорослих та чистки домашніх речей. Свого часу «Добробудом» ці роботи не були виконані, але, очевидно, комісія, котра приймала будинок в експлуатацію, закрила на це очі.

Влада і бізнес – у зв’язці

А все почалося ще 10 років тому, коли ТІЗ «Добробуд» вирішило збудувати 35-квартирний житловий будинок з гаражами. Тернопільська міська рада, зваживши на наміри будівельників та потребу в новому житлі для тернополян, наприкінці 2002 року прийняла відповідне рішення і надала земельну ділянку площею 0,43 га. У жовтні наступного року було укладено договір, згідно з яким ТІЗ на 25 років орендувало землю під майбутньою забудовою.

Коли будова була завершена і об’єкт введено в експлуатацію, виконком Тернопільської міської ради у 2005 році оформив право власності на житловий будинок за споживчим кооперативом «Злагода» (правонаступник – ОСББ «Злагода-В»). А вже через кілька днів між ТІЗ «Добробуд» та СК «Злагода» укладено договір, підписаний у тому числі і паном В. Смакоузом, відповідно до якого ТІЗ безоплатно передало 35-квартирний будинок та закріплену за ним земельну ділянку СК.

А далі почалося щось незрозуміле… Не відомо чим і ким мотивовано, в 2007 році в договір оренди земельної ділянки, укладений із ТМР у 2003 році, внесено зміни, згідно з якими у користуванні ТІЗ «Добробуд» опиняється земельна ділянка площею 223 кв. м і загальною 0,43 га. Хоча на той момент, ще в 2005 році, право на землекористування всією ділянкою передано споживчому кооперативу «Злагода», відповідно договір оренди на 25 років втрачав свою силу. Але, очевидно, чиновники міської ради думали по-іншому.

На фото: Незаконна будова