Урочистості з цієї нагоди відбулися 16 – 17 жовтня, а передувала їм тривала в часі підготовка, спрямована не те, щоб привести цей районний центр у належний вигляд.

Розпочалися святкування 16 жовтня урочистим відкриттям виставки історичних матеріалів, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Бучач крізь серпанок століть» та науково-практичною конференцією «Місто Бучач в контексті історії України і світу».

Гостей та господарів міста потішив своїм талантом камерний ансамбль національної Львівської музичної академії ім. М.Лисенка, концерт якого пройшов у приміщенні бучацького костелу Успіння Пресвятої Богородиці.

Основні ж урочистості розпочалися у неділю, 17 жовтня.

Перед святковою Літургією, яку було відправлено в Бучачі просто неба,  голова ОДА Михайло Цимбалюк привітав багатодітних матерів, що мешкають у цьому районі та вручив 243 жінкам, які народили п’ятеро і більше дітей, відзнаки почесного звання «Мати – героїня».

До речі, саме на Бучаччині проживає найбільша в області кількість багатодітних родин – це тисяча сімей, в яких виховується 2680 дітей.

Починаючи з 2005 року 523 жінкам району присвоєно почесне звання мати-героїня. Указами Президента України у 2009 році відзначено 277 жінок, які народили та виховали 5 і більше дітей, у 2010 – 96 жінок.

Представники влади разом із колишнім настоятелем монастиря Чину святого Василія Великого та засновником Бучацького колегіуму священномученика Йосафата о.Іваном Майковичем (УГКЦ), урочисто погасили спецштемпелем художній конверт, введений в обіг Укрпоштою. На конверті зображено Василіанський монастир, текст “м. Бучач. 750 років від часу першої писемної згадки”. На марці, номіналом 1,5 грн., вміщено герб «Пилява» родини Потоцьких. Художниця – Наталія Михайличенко. Тираж конверта – 491 тис. примірників.

Свято продовжила святкова театралізована хода громадськості міста, району, області центральними вулицями Бучача та ювілейне літературно-мистецьке дійство на площі Ринок.

Перед гостями та жителями міста пройшли історичні постаті з числа шляхетних родів та осіб, які  прославили Бучач та Україну.

Завершилося свято концертом художніх колективів Тернопільщини та зірок української естради, молодіжною дискотекою та феєрверком, повідомляє сайт ОДА