Випадки отримання неправомірної вигоди продовжують фіксувати правоохоронці обласної міліції. Нещодавно був затриманий на отриманні хабара начальник МРЕВ Підгаєцького райвідділу. На цьому ж затримали слідчого Чортківського райвідділу міліції.

Богомол ОлександрПісля службового розслідування, за словами головного міліціонера області Олександра Богомола, вся вертикаль у райвідділі постраждала в дисциплінарному плані за злочин, який допустив слідчий. Однак, викорінити внутрішню корупцію серед міліціонерів ще не вдалося.

– Внутрішня корупція, на жаль, не поборена в міліції, – каже Олександр Богомол, начальник УМВСУ в Тернопільській області. – Багато було випадків коли я помічав сліди працівників міліції, які могли бути залучені до злочинів у сфері незаконно видобутку надр. Було проведено два службових розслідування, і міліціонери, які намагалися допомагати тим, хто займався незаконним видобутком надр, були покарані. Порушено також 15 кримінальних проваджень за статтею 240 ККУ та сім за статтею 239 ККУ. 5 проваджень вже направлені до суду, решту розслідуємо. Активно ми працювали на території Бучацького, Теребовлянського, де найбільше кар’єрів, є провадження по Тернопільському і Шумському районах. Серйозний спротив ми відчули при документуванні одного з кар’єрів в Бучацькому районі, коли на місце події де працював екскаватор та “газон”, прибули люди із Заліщик. Вони намагалися відбити техніку у працівників міліції, не дати можливості задокументувати правопорушення. Мною було піднято батальйон «Тернопіль» та Бучацький райвідділ по тривозі. Коли на місце події прибули автобус з батальйоном «Тернопіль» і працівники Бучацького райвідділу в повній екіпіровці всі питання відпали. Декількох представників громади, які намагалися допомогти злочинцям, ми затримали і притягнули до адміністративної відповідальності у зв’язку із опором працівникам міліції.

Позицію міліції у цій справі, як зазначив Олександр Богомол, підтримує і прокуратура, і СБУ, тож правоохоронці і надалі будуть боротися з незаконним видобутком надр в області. Техніку будуть вилучати, а винних осіб будуть притягувати до відповідальності.

Ольга Трач

Фото автора