«Він обіцяв повернути гроші, які позичив, а ще казав, що поставить пляшку. Сам напився, а мене обдурив», – таке безглузде виправдання своїй жорстокості придумав 41-річний житель одного із сіл Лановецького району, котрий у хмільному дурмані позбавив життя 31-річного односельчанина.

Це досягати чогось у житті непросто, а щоб пуститися берега – багато зусиль непотрібно. Свою долю 41-річний чоловік занапастив випивкою. У селі розповідають, що колись була у нього родина, мав він статки і навіть бізнесом займався. Та в якийсь момент життя пішло під укіс. З минулого не залишилося й сліду, навіть рідну матір віддав до будинку перестарілих. Єдиною розрадою була чарка. Вона й довела до злочину.

Хто, що і кому заборгував міліціонери з’ясовували зі свідчень підозрюваного, бо потерпілий від важких травм помер у лікарні через півдоби. Зі слів зловмисника, односельчанин взяв у нього в борг п’ятдесят гривень. Довго не повертав, та пообіцяв, що саме того дня, коли й трапилося нещастя, не тільки віддасть гроші, а й пляшку поставить. Та день збіг, а боржник не давався чути.

Було за опівніч, як з вулиці стали доноситися крики п’яної компанії. Не спалося пізньої пори й тому, хто цілий день марив поверненими коштами, а ще більше обіцяною випивкою. Серед інших чоловік почув голос боржника. Знервований він вхопив перше, що потрапило під руку – важку палицю і пішов до сільського клубу. На сходах сиділи двоє – той, хто не дотримав слова і ще один місцевий випивака. Останньому теж перепало на горіхи, тому чкурнув додому, а між п’яними позичальником та боржником зав’язалася перепалка. Палиця в руках лиходія стала аргументом його правоти, тож, замахнувшись, влупив у вискову частину голови потерпілого. Від удару молодий селянин впав на землю. Лиходій плюнув на нього і пішов геть.

Вранці непритомного чоловіка знайшли односельчани. Спочатку подумали, що спить п’яний, але коли помітили сліди крові, викликали медиків. У коматозному стані потерпілого доправили до лікувального закладу. Та переломи склепінь й основи черепа, крововиливи в кору головного мозку не залишили останньому шансів на життя. Через півдоби чоловік помер.

Як повідомив начальник Лановецького райвідділу міліції Василь Ребрина, проти підозрюваного порушена кримінальна справа за частиною другою статті 121 Кримінального кодексу України – навмисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. За це передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін від семи до десяти років